dream.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Határvonal (Nyitott)

4 posters

4 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Armblast Pént. 20 Jún. 2014, 11:57

Látod? Nem is fogsz unatkozni... * Azért félvállról követi a motyogás is. * Vén alkesz... * Ezt követően halkan felsóhajt. * Akkor holnap délután. Valószínűleg itt fogsz megtalálni, ha nem, akkor a fánál keress, ahol délután megszabadultam a pajtásodtól... * Ahogy Rin távolodik, Kazumasa elkezdi nézegetni a hokoráját. Az ő drága kis hokoráját, amin az egyetlen dísz a moha... volt. A maradékot igyekszik visszatapicskolni a tetejére. * Legalább seggformája ne legyen... * Dünnyögi, amit az oni már valószínűleg nem hall.
Kicsit távolabb áll meg, hogy szemügyre vegye a helyet. * Még így sem olyan tökéletes, mint volt... De! Nemsokára egy hatalmas szentélyben fogok lakni, ahol papnők vesznek körül. Hühüüümmm! * Húzza ki magát belepirulva a gondolatba is. Végül csak letelepszik a kis szentély tövében és behunyja a szemét. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Szethy87 Vas. 22 Jún. 2014, 23:43

* Omura, amikor már tisztes távolságba értek elengedte a lány kezét, majd hatalmasat sóhajtozva vette a levegőt és megállt. * Pi... pi... pillanat... * Mondta akadozva a légszomj miatt. * Hjaaaajjjj... sosem szerettem futni, de jobb tartani a távolságot. Az én kis szépségeim még lekötik egy darabig az onit, majd ha megunták a játékot úgy is elolvadnak maguktól... Azt mondod, hogy tudja, hogy hol laksz? Az baj... Az viszont baj, és, ha így mondod azt is jelenti, hogy már be is lépett a házba. Mutasd az utat, hozzátok megy... nem, előtte még... Keresni kell egy szentélyt, egy hokorát a közelben. Ismersz egyet? Legyen az bármilyen, ha nincs végighasadva, akkor az istene még él, szóval jó lesz. Óh... Egyébként elnézést kérek a faragatlanságomért. A nevem Omura Yoshimi. * Mondta a két kezét összeérintve és finoman meghajolva. *
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Serahime Hétf. 23 Jún. 2014, 23:48

*Mire végre megálltak, úgy érezte, hogy a szíve éppenséggel a torkában dobog. ha nem lett volna elég, mindaz ami eddig volt, most többszörösen törtek rá a fájdalom bizonyos fajtái..mint mondjuk ,hogy szúrt az oldala, mert rosszul vett levegőt a futás alatt. Hagyta ,hogy a számára idősebb férfi kifújja magát, míg igazából ő is azt tette.*
- Igen..sajnos járt már nálam...azóta futok..hogy járt nálam. Nagyon megijedtem tőle...
*Kezdte el, majd eszébe jutott az, amit az oni mondott. Félszegen pillantott a papra.*
- De..azért nem ölik meg...ugye?

- Hokora ?
*Lepődött meg egy kicsit, de azonnal eszébe jutott egy. Hiszen pont oda tartott előzőleg!*
- ühüm! Tudok egyet a közelben, oda tudom vezetni az urat....de.. bizonyosan segíthet?
*Indult meg abban a pillanatban, ámbár végül még vissza pillantott, meg-megtorpanva, mikor az bemutatkozott egy kis meghajlással. Széles mosollyal nevetett fel, mintha eddig nem törtek volna az életére.*
- A nevem Unmei Wotamin! Örülök a találkozásnak Omura-san! Köszönöm a segítséget!
*Azzal a kedves mosollyal indult tovább, mutatva az utat az ismerős kami Hokorájához. Csak őt ismerte.*
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  OkamiKaito Kedd 24 Jún. 2014, 16:43

*nem igazán volt kedve belefolyni a kis küzdelembe, így hátrébb is ment és onnan figyelte, ahogy kis bábjai lefoglalják ellenfeleit. Halkan sóhajtott fel, azért figyelte őket. Nem akarta, hogy könnyedén meglógjanak előlük épp ezért kötötték le a figyelmét. Még egy darabig elvolt a két hölgyeménnyel, az viszont kissé meglepődött, mikor elolvadtak az ellenségei. Akkor nézett körbe csak igazán és tűnt fel számára, hogy a férfi valóban elvitte a lányt. Megingatta a fejét, majd szokásához híven elrugaszkodott és a tetőkön haladva ment el egészen a saját házáig. At út közben elgondolkodott rajta, hogy vajon merre vihette el  lányt, de a végére arra jutott, hogy inkább nem foglalkozik vele.. nem olyan nagy ez a város, hogy ne fussanak össze már csak véletlenül is. *

* A ház tetején állt meg és onnan nézett körbe. Feltűnt számára a nem messze lévő másik oni jelenléte, de csak pár pillanatra érezte mielőtt eltűnt volna. Halkan sóhajtott fel és a tető végére ült le és onnan figyelte a járókelőket.*
OkamiKaito
OkamiKaito

Hozzászólások száma : 319
Join date : 2014. Feb. 24.

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Szethy87 Vas. 29 Jún. 2014, 10:19

Nem bírod a futást mi? Pedig nincs rajtad, amit cipelni kellene. * Mondta, szinte már szomorúan, ahogy a lapos mellkasra pillantott. * Hmm... Nem lett volna szabad bejutnia. Főleg nem ilyen könnyedén. Most költöztetek ide? A háznak kell egy kis idő, amíg feltöltődik a benne élőktől. Egy olyan ház, melyben már évek óta laknak annyira felerősödik, hogy távol tartja az onikat. Kellemetlen, émelyítő érzés a közelébe menniük nekik és a szolgáiknak. Mármint a shikigamik az onit? Nem, nem hiszem, ennyire azért nem erősek, ha nem a hölgyeket küldtem volna, akkor nem lehetett volna ekkora szája. Hmm... Úgy érzem vissza is tértek. Menjünk. * A mosolygásra ő is elmosolyodik, majd felsorakozik a lány mellé. * Egyébként igen, biztos. * Egy pillanatra elgondolkozik, majd eszébe jut, hogy van nála aszalt barack, amit a kaminak ajándékozhat. *
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Serahime Vas. 29 Jún. 2014, 13:46

- Nem arról van szó, hogy nem bírom..... Csak már régóta futok.
*Pillantott rá, majd szavaitól megilletődött, végül felnevetett kicsit. Zavartan vakarta meg szabad kezével a tarkóját.*
- Tudom.... sokszor mondták, hogy túl sovány vagyok, s emiatt nem bírom a strapát.
- Egy fél éve...durván. Előtte egy nagyobb városban éltünk, csak az apukám itt kapott munkát... szóval, akkor nem kell később tőle..vagy az ilyenektől tartanunk? Ez azért megnyugtató....
*Mosolyodott el egy kicsit, végül kicsit nyugodtabban bólintott. Habár még tartott az onitól. Megértette, hogy az nem akarta súlyosan bántani....*
- Ők neked segítenek?
*Pillantott érdeklődve a papra.*
- Valamilyen...védő szellemek?

- Akkor jó.
*Mosolyodott el. Kissé megnyugodott már, így elgondolkozva pillantott fel az égre.*
- Mond...a kamik, mind amolyan.... szórakozottak?
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  OkamiKaito Vas. 29 Jún. 2014, 14:16

*hosszan nézett a tetőn ücsörögve. elgondolkodott a nap eseményein. Ahhoz képest ahogy elindult a nap elég érdekesen folytatódott. Már a 3 kis vendége akik betévedtek hozzá alapból feldobták a napján egy kissé, de legérdekesebb akkor is a lány volt. Nem gyakran találkozik olyanokkal akik látják és még egy kami is hozzá csapódott a szomszédjából. Halkan sóhajtva túrt bele a hajába. Pár percig még elücsörgött ott a tetőn, majd felállt és megindult a ház hátsó irányába*
OkamiKaito
OkamiKaito

Hozzászólások száma : 319
Join date : 2014. Feb. 24.

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Szethy87 Hétf. 30 Jún. 2014, 11:11

Nem mindig a menekülés a legcélravezetőbb. Én most nem akartam tényleges konfrontációba keveredni, de van, amikor ez elkerülhetetlen. Meg kellene használnod a kenki képességedet, hogy meg tudd védeni magad és a családodat. Az az oni, egy született gyilkos, még akkor is, ha vannak szelídebb pillanatai a kezéhez ártatlan férfiak, nők és gyermekek vére tapad. Ráadásként egy lélekfaló. Két típus van, az egyik a belső szervekkel táplálkozik, ők az ikigimo hívők, akik csak a spirituális energiákat fogyasztják el ezzel, míg vannak a lélekfalók, akik nem hagyják a lelkeket visszatérni a körforgásba, ők korábban emberek voltak és a saját kárhozatukba akarnak taszítani másokat. Értem, egy kicsit megerősítjük a ház védelmét, a kami fog segíteni ebben. Ők? Mármint  Yukihime? Igen. Ők a shikigamik, az onmyoujik védőszellemei. Yukihime egy kami ikerpár. Ők fent északon csatlakoztak hozzám. Hmmm? Szórakozottak? Nem igazán. Általában már inkább érdektelenek a mai világban, de sok közülük inkább arrogáns és beképzelt. Miért kérdezed lányom?
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Serahime Hétf. 30 Jún. 2014, 15:23

- Kenki képességet ?...Úgy érted... mindenkinek..van esélye arra ,hogy megvédje magát?
*Érdeklődve nézi a papot. Már kiskora óta látta a szellemeket, a lelkeket, de sosem volt ennyire erős, és zavaros az egész, mint ebben a városban. Persze..ezt még inkább nem mondta ki.*
- Nem ismerek senkit...aki segíthetne ebben...magamtól meg ...nem igazán tudom, hogy...gyakorolhatnék.
*Ahogyan a férfi elmondta milyenek is ezek az onik, eszébe jutott a baleset, ahogyan látta az onit ott az anyukánál...majd később..ahogyan a másik megette azt a lelkeket. Felkapta a fejét.*
- Úgy érted....akkor ő...ember volt valaha?.... Hogy lehet valaki emberi léte után Oni? Olya..szörnyűséget kell csinálnia?
*Döbbenten nézte a férfit, végül elmosolyodott ahogyan hallgatta. Bólintott.*
- Nagyon szépek....

- Hát...ma találkoztam egy Kamival...ő hozzá megyünk most....ő inkább szórakozottnak tűnt...
*döntötte meg kissé a fejét ,majd befordult az egyik sarkon.* Innen már látni a hokorát....
*Direkt nem nézett arra, amerre tudta ,hogy a ház van....nem akart megint szembe találkozni azzal a dologgal.*
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  OkamiKaito Hétf. 30 Jún. 2014, 18:20

*hirtelen torpant meg még a ház tetején és hátra nézett. megérezte a lány jelenlétét, de még a papot is. Halkan mordult fel és hosszan nézett visszafelé az út irányába, de végül nem foglalkozott velük. Semmi kedve nem volt a másikkal bonyodalomba keveredni. Megingatta a fejét, majd leugrott a tetőről és megindult a telek hátsó része irányába. Az ottani bokrok ágai között vágott át, mivel azok egy pár fokos kis lépcsőt rejtettek. Nyugodtan lépdelt végig rajta, ami egyenesen egy szépen rendezett kerthez vezetett*
OkamiKaito
OkamiKaito

Hozzászólások száma : 319
Join date : 2014. Feb. 24.

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Szethy87 Kedd 01 Júl. 2014, 11:15

Kenki az elnevezése annak a képességnek, ami láthatóvá teszi a láthatatlant. Egy gyereknek alapvető tulajdonsága ez a képesség, olyan 2-3 éves koráig, de ez elhúzódhat. A mai korok erkölcsi mérvadása miatt a nagykorúsági határ 16, vagy 18 év, de ez nem volt mindig így. Régebben ez a korhatár a 13 év volt, mert más normák szerint határozták meg. A mai világban a szexualitás szabja a határt, régen a határvonal jelen életünk és az árnyékvilág közt. 13 éves kor, ez az a kor, amikor kiválasztják a gyerekeket, hogy onmyoiujikká váljanak, ugyan is akik nem veszítik el ezt a képességet 13 éves korukra, azoknak megmarad örökre. Épp ezért lett ez a határ a nagykorúságé a régi dinasztiák korában az emberek közt. A kiválasztás folyamata ma is ugyan úgy ment, mint régen, a tanítók körbejárják az országot és a vallásról, szerencséről, meditációról tartanak előadást 13 életévüket betöltő diákokkal teli osztályokban. Shikigamijuk segítségével figyelik a termet, hogy melyek azok a gyerekek, akik látják, reagálnak a lényre, és ha találnak ilyent felkeresik a szüleiket. fontos, hogy ezek a gyerekek jó kezekbe kerüljenek, mert sokkal csábítóbbak az árnyak számára, főleg egy ilyen vidéken, mint ez, ahol a fátyol gyenge és sok az élet. Ha szeretnéd, akkor szívesen segítek az alapok elsajátításában és az önvédelemben, viszont jobb lenne, ha egy védett helyen tanulnál, nálam alkalmasabb tanárok közt. A kenki képességed erős, amit látsz az tiszta. Sokak csak homályosan látják a lényeket.
Igen, ember volt, aki élvezettel tette, amit tett és nem érez miatta bűnbánatot. Ez az érzés nincs meg ezekben a lényekben. Köszönöm helyettük is, nyilvánvalóan a bókodra csengő kacajjal reagálnának, a hangjuk is olyan páratlan, mint pillantásuk. Értem, tehát egy szórakozott  Kami... minden bizonnyal fiatal még. * Megpillantja a hokorát, majd felvonja az egyik szemöldökét. * Milyen... viharvert. Van egyáltalán egy valaki, aki látogatja?
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Serahime Kedd 01 Júl. 2014, 19:59

- Éértem...... *Gondolkodott el hosszan azon amit az onmyouji mondott. Ezekről a dolgokról nem igazán tudott, számára, mivel születésétől fogva ebben élt, teljesen természetes volt minden. amint felajánlotta  a dolgokat, felcsillanó szemmel hallgatta tovább.*
- Szóval tényleg tudnál segíteni? Nagyon megköszönném! * Végül a következő pillanatban kissé elhúzta a száját.* - Nem hiszem ,hogy nagyon elengedne apám ....messzire... ő... nem érti meg ezeket a dolgokat. Nem lehetne neki elmagyarázni.

- Ez...szörnyű....
*Motyogta csalódottan ahogyan hallgatta a férfit. Ennyi szörnyű lélek közepette.... még jó, hogy szereti pozitívan látni a világot, különben már rég gondok lettek volna. Azonban amikor ismételten a hölgyek kerültek szóba nagyobb mosollyal bólintott.* - Elhiszem!

*Amint elég közel értek, halk sóhajjal nézett körbe.*
- Nem tudom...először vagyok itt a hokoránál....
*Nézelődött kicsit, majd kezeit a szájához emelte, mintha az hangosítaná a szavait.*
- Kazu!! Kazu!!
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Armblast Szer. 02 Júl. 2014, 11:01

* Kazumasa csak bóbiskol, de azt elég lelkesen teszi, ugyanis hatalmas nyálbuborék dagad nagyra minden egyes kilégzésnél és megy össze kisebbre a belégzésnél. Amikor hallja a hangokat a közelből, felriad, kinyitja a szemét és körülnéz. A közeledő emberek nem látják őt a hokora takarásából, így pár másodpercig csak fülel. Még hogy viharvert az ő gyönyörű kis hokorája! Csak mohás, koszos, elhanyagolt, lepukkant... tényleg viharvert. De akkor is! *
* Felkel a földről, majd úgy lép elő a szentély mellől, mintha korábban nem hortyogott volna. * Ne kiabálj már, Sütis lány, erre még a holtak is visszatérnek... * Megdörzsöli a fülét nyomatékosításként, közben végigméri az idegent. * Mondták már, hogy furák a haverjaid? * Kérdezi oldalra biccentett fejjel. Legbelül majd kicsattan az örömtől, hogy kettő látogatója is van, de ezt a világért se mondaná ki. * Ahelyett, hogy kritizáljátok, akár ki is söpörhetnétek legalább... * Még szerencse, hogy a fenéklenyomatot a tetőről majdnem teljesen eltüntette korábban, mekkora szégyen lenne. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Szethy87 Szer. 02 Júl. 2014, 21:04

* Ahogy közelebb lépnek a hokorához és megpillantja a kamit kezeit összeérintve hajol meg. * Omura Yoshimi vagyok, a Shikihi szentély negyedik onmyoujija, örülök, hogy tiszteletemet tehetem kegyhelyénél. * Elmosolyodik, majd gyors pillantással méri végig a fiatal kamit. A kisugárzása és az ereje érezhető a számára, s tudatja vele, hogy tényleg ő a hokora birtokosa. * Rég volt szerencsém találkozni ilyen fiatal kamival. Visznt úgy hallom, hogy ezt a gyermeket már jól ismered. * A ruhája bő ujjából egy kis tollköteget húzott elő, majd megszabadította a portól és a cipőnyomoktól a kicsiny kegyhely előterét. * Szabad kérdeznem, hogy mióta van kapcsolata Okojoval? Kérem, ne vegye tolakodásnak faggatózásomat, csupán gyermekként nem találkoztam önnel. * Ahogy végzett a felület leseprésével egy kis darab selyempapírra aszalt barackot helyezett, majd letette a hokora elé áldozati ajándékként. Kétszer összeütötte a tenyerét és lehunyva a szemét egy rövid imát mondott. *
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Serahime Csüt. 03 Júl. 2014, 22:44

- Ahh...bocsáss meg!
*Hajol meg nyugodtabban, mosollyal, azzal amint kihúzta magát, meghallotta a következő mondatott s megdöntötte ugyan azzal a mosollyal a fejét.*
- Ma..elég furcsa napom van..meg kell hagyni..... ahh....
*Figyelte, ahogyan a pap kedveskedik a hokoránál a kaminak, majd tiszteletteljesen viselkedik. Wotamin egy pillanatra zavarba jött, hogy ő nem hozott semmit...igaz volt az is, hogy nem is készült még ide.... Csak a véletlen irányította lépteit vissza erre a környékre.*

- Bocsánat...de nem hoztam semmit..... Omura-san segített nekem nemrég, s ő szerinte...te tudsz segíteni nekem.. az onival szemben.
*Azt nem tette hozzá,hogy megint...mert lényegesen más fajta segítség miatt volt most itt. Meghajolt, szemeit is lehunyta.*
- Ígérem...kijárok cserébe a hokorádhoz és gondozom majd!
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Armblast Vas. 06 Júl. 2014, 16:54

* Felvonja a szemöldökét, amikor a férfi bemutatkozását hallja. A formális beszéd és a gesztusok miatt egy csepp jelenik meg a homloka szélén, de szinte belepirul az örömbe. Végre valaki elismeri! Az, hogy ilyen kis fiatalnak nézik már nem igazán tetszik neki. Inkább hallgat egy darabig, figyeli, hogyan tűnik el a kosz egy része a kis szentélyétől és a barack is a helyére kerül. Az utóbbinál felcsillan a szeme, odalép a még meghajolt onmyoujihoz és úgy karolja át a vállát, mintha örök barátok lennének. * Tévedtem, ilyen haverokat bármikor hozhatsz ide! * Jegyzi meg vigyorogva a lánynak, majd elengedi Omurát. * Annyira nem ismerem jól, csak azt tudom róla, hogy nagyon szeretheti a sütiket és lát minket... meg hogy ügyetlen, esetlen... és elég balszerencsés.
* Kissé talán ingerült mosolyra húzza az ajkait, és ehhez a bájos pillantása elég fenyegetően hat. * Jóóóóval előtted születtem, kölyök... * Karba teszi a kezét és félig elfordul. * De most az egyszer megbocsátom neked. * Felnevet, majd a látogatóira pillant. * Egész jól adom már a sértődékeny és nagy hatalmú istent... Na, komolyra fordítva, itt születtem Okojotól nem messze, abban a faluban, amelyet porig égettek a háborúk alatt. Mikor is... a pontos évre nem emlékszem, valamikor a Jishou tájékán, még emlékszem Antokura... Személyesen nem volt olyan különleges, mint amit hallottam róla.

* Halkan, lemondóan sóhajt fel, ahogyan Wotát hallgatja. Ha tényleg lenne látogatója többször a hokoránál, akkor idevonzana másokat is... és ha többen járnának ide, még közelebb kerülne a céljához! De ugyanakkor... * Bocs, de ha ezért jöttetek ide, akkor felesleges volt az utatok. Csak szellemeknek adhatok munkát, embereknek nem. És, ahogyan a mellékelt ábra is mutatja, nincs sok erőm, kvázi: az onik számára nem vagyok ellenfél. Nagyon csábít, hogy idegyere mindennap, de nem akarlak megöletni, szóval... nem tudom teljesíteni a kívánságodat. * Felcsillan a szeme. * Visszaszívom! Van egy ötletem, de ennek bőven megkérem az árát! * Lendületesen fordul a lány felé, öt ujját mutatja felé. Sokan gondolhatnak itt a felvezetés miatt 5000 yenre, akár 50 000-re, vagy 500 000-ra, esetleg még többre! * 5 yen! * Mondja ki végül az árat. * A hokora ereje még a régi, ez egy megszentelt pont, ahova az onik odaléphetnek ugyan, de nem árthatnak sem neked, sem pedig az építménynek. Tehát: ha bajban vagy, akkor csak ide kell szaladnod és be kell kuporodnod oda. * Mutat a szűkös helyre. * Abban, hogy elérj ide, tudok segíteni... * Megvonja a vállát. Szánalmas kis engedmények, de több mint a semmi! * Vagy... menjetek egy kicsit feljebb, a nagy szentélyben biztosan meghallgatja valaki a kéréseiteket.

Jishou: korszak Japán történelmében, amely 1177-től 1181-ig tartott, a 81. császár, Antoku uralma alatt.
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Szethy87 Szer. 09 Júl. 2014, 19:28

* Ahogy a kami átkarolja a pillantása a szörnyen meglepett és a végtelenül boldog közt helyezkedik el valahol. * A balszerencsés nem kifejezés... Nem sok... * A lány mellkasára pillant * Szerencsével lett megáldva. * A mosolyra finoman meghajol. * nem akartam tiszteletlen lenni. Igen... Túl jól. Túl sokszor láttam már ilyent.  Értem... Az tényleg nem most volt. Kami sama, ha már úgy is ismeri az Okojoban élőket... Kerestem egy régi kedves ismerősömet, de nem reagált hívásaimra. Hyota a neve.
* Az ajánlat meglepi ugyan a Kamitól, de nem szokatlan, általában a legegyszerűbb válaszokra nem szoktak gondolni. * Nem, nem munkát kérünk a lány számára. * A nagy tervet hallva elmosolyodik. * Én is ugyan erre gondoltam, de egy kicsit több merészséggel. A hokora erejét egyetlen fiolányi föld is képes kölcsönözni egy másik építménynek. Az én kívánságom ez a fiolányi föld lenne. Tudom, hogy van benne némi kockázat Önre nézve, hiszen, ha a lány önként és saját döntéseként átadja a fiolát egy oninak, akkor az eredeti hokora ereje elveszik és kiszolgáltatottá válik a számára, de az a kami, aki ennyi idővel a háta mögött él minden bizonnyal meglátja a helyzetben rejlő igazi lehetőséget. Például rendem harminc tagja minden bizonnyal szívesen jönne leróni a tiszteletét az elkövetkező pár hónap során többször is, ha elmesélem nekik, hogy milyen bátorságról és önzetlenségről tett tanúbizonyságot... * Mondja ezzel ajánlva üzletet Kazunak. * A nagy szentélyben? Minden bizonnyal, de a lány számára ez a legjobb lehetőség.
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Serahime Szer. 09 Júl. 2014, 19:59

*A lány sokáig csak hallgatja ahogyan róla beszélnek. Sokáig nagy mosollyal, végül ahogyan egyre több negatívumot hall, szinte csak azt, a mosolya kezd lehervadni s csüggedten lógatja az orrát.*
- Nem igaz, hogy csak rossz dolgokat tudtok mondani rólam.... Lehet, hogy ezek nagy része igaz! De....de nagyon sok jó dologgal is meglettem áldva..kezdve azzal, hogy látlak téged...!
*Mutatott hirtelen a kami felé. Azzal, csendesebben hallgatta a beszélgetés töredékét. Figyelmes volt, mégsem mutatta ezt jobban ki..... Nem értette mi bajuk van vele....*

*Hirtelen pillant fel, majd húzza ki magát, hitetlenül meredve Kazu felé. Nem fognak neki segíteni? Miért?*
- De...*kezdi el csendesen ahogyan nézte, a körülbelül vele egy magas srácot, majd végül egy kis mosolyt enged meg......bólintva..csüggedten.* ... értem...

*A felvezetésre hirtelen pillant fel, apró döbbenettel vegyített pirulással. Ő nem tudja ennek a sóher kaminak kifizetni azt az összeget, hogy vigyázzon rá.... Nincs ennyi pénze....
Majd amint meghallotta a végeredményt, szinte hasra esett.*
- 5 yen?
*Kérdezett vissza, hogy jól hallotta e.*
- És..havonta..vagy hogy képzelted?
*Méri fel a szűkös helyet, ahová bújnia kell....éppen csak azért áldja az égieket, hogy ilyen kis törékeny alkatú lány lett....így talán még befér oda.*

*Zavartan pillant a papra, majd vissza a kamira. Még várat azzal, hogy megkérdezze, pontosan ez mit is rejt. Vár a válaszra....*
- Csak..egy kis ideig kellene...attól függetlenül, pedig tényleg eljárnék hozzád!... Omura-san azt mondta, hogy segít, hogy erősödjek.
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Armblast Pént. 11 Júl. 2014, 21:16

Hyota? Egy oni mászkál a városban, amelyik azt állítja, hogy legyőzte, de kétlem, hogy ez lenne a helyzet. A prémjét megszerezhette, de nagyon ravasz az öreg. Amikor utoljára láttam, akkor északnak indult, hogy erőt gyűjtsön és még hatalmasabbként térjen vissza. "Mert így taníthat egy leckét a nagypofájú fiataloknak..." mondta két csuklás között, mert fenékig kiitta az áldozati szakét. * Az idézett mondatot elmélyített hangon, olyan tónusban közli, mint ahogyan az ősi kami tette volna. Az onmyouji ajánlatát hallva, halkan felsóhajt. * Nem kell ilyen mézes-mázas köntösbe bújtatnod a tényeket, pontosan tudom, mivel jár, ha adok a megszentelt földből... Nem ostoba vagyok, hanem a ti szemetekkel mérten alacsony. * Karba teszi a kezét, és habár nem mutatja a jelét, gondolkozni kezd a lehetőségeken. Ez most nem egy egyszerű kérés, hogy takarítson ki egy mosdót, vagy szedjen le egy macskát a fáról... sokkal komolyabb annál. *

* Csak az zökkenti ki, amikor Wota közbe szól. Elvigyorodik, közben a lány mellé szökken. * Ezek nem rossz dolgok, esetleg te tekintesz rájuk azokként. * Nem akarja jobban kifejteni, de talán az emögött megbúvó gondolatai miatt tekintenek rá bölcsként bizonyos szinten. * Haaaa? Dobd be abba az üvegbe és áll az alku. Nem havidíj, csak egyszeri alkalom, minek nézek ki? Telefonszolgáltatónak? * Felnevet. * Tudod, szégyen lenne azt kérnem fizetségül, hogy látogasd meg a hokorámat. Csak akkor gyere, amikor tényleg úgy érzed, hogy jönnöd kell... Ha nem érzel rá semmilyen késztetést, akkor pedig ne erőltesd. A mandarin fejjel más a helyzet... Neki kutya kötelessége lesz kitakarítani teljesen az egész helyet.

A földet még meggondolom, holnap megkapjátok a válaszotokat... * Közli végül, habár már pontosan tudja, mit és hogyan fog tenni. Egy kis meglepetés kell a halandóknak is! Ha mindent kikotyogna, akkor nem jutna sok... ráadásul fele annyira tűnne vagánynak, mint a hatásos belépővel, amit már alaposan eltervezett. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Szethy87 Hétf. 14 Júl. 2014, 10:19

* Ahogy a lány a nagyon sok jó dolog részhez ér újból a mellkasára pillant, majd felsóhajt. * 5 év múlva visszatérhetünk a témára...


Egy oni? * Hümmögve maga elé pillant. * Találkoztunk eggyel nem rég, de ezek szerint több is van a városban? Érdekes, a területükre nem igazán szokták beengedni a riválisaikat. Az együttműködés köztük nagyon ritka, szinte csak esetinek mondható ezer évente. Leckét mi? Ez nagyon is rá vall.
Tudom, hogy nem ostoba, ennek semmi jelét sem mutatta. * A szemöldöke kettőt rándul ahogy a kamit hallgatja, nem az zavarta, amilyen cselekedetre felszólította, hanem a megnevezés. * Mandarin fej? * Ha ne m egy kami lenne, lehet már betörte volna az orrát. * Értem, tehát holnap kapunk választ. Köszönöm, hogy számításba vette a lehetőséget. * Mélyen meghajol, ahogy azt illik, majd Wotára pillant. * Lányom, gyere kérlek, nem ismerem a várost és segítségre lesz szükségem, keresnem kell egy háztartási üzletet. * Mondja, majd visszafordul a kami felé. * Ha megbocsájt..
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Serahime Csüt. 17 Júl. 2014, 12:24

*Hirtelen elvörösödött sértetten ahogyan az oni mellé lépett ,majd még hallgatta a pap szavait. Durcásan pillantott kissé maga elé.*
... Mióta csinálhatnak ilyet a papok..?
*Motyogta, azzal felkapta a fejét a kami nevetésére.*
.... Természetesen, ha már ezt megteszed értem...akkor érthetően legalább azt kötelezőnek érzem, hogy kijárjak a hokorádhoz. Máséhoz még amúgy sem járok a városban.

*Bólintott azzal ismételten meghajolt  a kami előtt. Holnap...holnapig csak nem lesz baj.*
Köszönöm szépen.
*Matatott egy kicsit a zsebeiben, hiszen a futás miatt nem igazán volt nála semmi. Végül szerencsére mégis talált annyit, amennyi kellet, így még mielőtt mentek volna bedobta a pénzt az üvegbe, s összecsapva a tenyereit, lehunyta a szemeit. Úgy imádkozott kissé. Legalább ez alatt megnyugodott.*

*A pap felé vonta a fejét ,majd bólintva lépett sietve hozzá. Elgondolkodott.*
Persze..megmutatom merre van...de...Omura-san. van hol aludnia ? azt mondja nem ismeri a várost....
*Még vissza pillantott Kazu felé, egy kis mosollyal.*
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Armblast Vas. 20 Júl. 2014, 10:10

Kettő biztosan van a városban, ha nem több... Ma kettővel találkoztam. Van valami a városban, ami tudat alatt idevonja az onikat és a kisebbeket... Kamik sokszor megfordultak itt, mert többnek is akad szentélye. * Érdeklődve és elégedetten pillant az onmyoujira, akinek szemmel láthatóan nem tetszik az új "neve". * Igen, mandarin... mert olyan a fejed, mint egy érett mandarin, ha megdörzsöljük akkor talán csillogna is. A klementin nem hangzik jól, a narancs túl nagy... a többi pedig nem ide illik, szóval mandarin. Ha ő... * Itt Wotára mutat. * Lehet a Sütis lány, akkor te leszel a mandarin fej. * Közli, mert már úgyis eldöntötte, hogy így fogja őket szólítani. *
Mióta? Találkoztam már pár ilyennel... szóval régóta sóvárognak hölgyek társasága után, csak nem mind ilyen feltűnően közelíti meg a témát. Nekem úgy tűnik, hogy ha nem pap, akkor szatír lett volna belőle...
* Csak felsőbbrendűen legyint neki, szeret így játszani velük. * Menjetek csak, törékeny halandók... Fontos elintéznivalóim vannak. * Persze, aludni akar, de előtte beszerezni pár apróságot. *

* Amint kicsit távolabb érnek, odaperdül az üveg mellé, amit csillogó tekintettel kap magához és rázogatni kezdi. Csak néhány félig elkorrodálódott érme volt benne, amelyek mellett a lánytól származó pénz egészen szépen fénylett. Az üveg halkan csilingel, talán a távozók még látják és hallják is. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Szethy87 Vas. 27 Júl. 2014, 10:04

* Nem válaszol a lány kérdésére, bár a válasza meglenne rá: véleménye mindenkinek lehet. Amikor a kami le mandarinfejezi, ráadásul még szatírnak is nevezi egy ér dagad ki a homlokán és összeszorítja a fogait. Szinte füstölög a kopasz feje, de nem, akkor is megálljt parancsol magának. Nem szólhat be egy kaminak - ismételgeti magában, mint egy mantrát.Majd bosszúból rózsaszín ronggyal törölgeti végig a hokoráját és virágillatú tisztítószerrel. Ahogy ezen morfondírozik elmosolyodik. A kezeit összetéve hajol meg a kami előtt, megadva a tiszteletet. Az istenek szeszélyesek, ezzel számolt, amikor idejött, a gondolataiból, amikor elindultak a lány rántotta vissza. * Aludnom? Van, azaz volt... Bezárt szabadság miatt az a szálloda, amiben meg szoktam szállni, amikor a városban vagyok. Ott volt nem messze a sikátortól, mellette jöttünk el. Majd megkérdezek egy közeli szentélyt, hogy befogad-e valamelyik itteni pap éjszakára.


A hozzászólást Szethy87 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 10 Aug. 2014, 00:04-kor.
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Serahime Hétf. 28 Júl. 2014, 19:56

Sütis...lány?
*Kérdezett vissza csendesen ,majd csak parányit elmosolyodott. Megvonta a vállát zavartan, végül csak ugyan ezzel a mosollyal pillantott át a papra, akiről imént az istenség azt mondta, hogy szatír lenne.....*

*Mialatt mennek, fél füllel hallja ,hogy a pénz megcsörren az üvegben. Lassan hátra sandít, azzal parányit elmosolyodik. Habár Kazu azt mondta, hogy ne jöjjön, ha nem akar. Ez lesz a legkevesebb amit tehet. Mindenképpen el fog jönni...mindenképpen. Hirtelen kapta előre a fejét, azzal bólintott.*
Akkor örülök...már megijedtem, hogy nem tud hova menni.
*Nézte hosszan, azzal még egy kicsit elgondolkodott.*
Azt mondta...hogy...tudod erősödni...igaz? Azt...merre lehetne amúgy?
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Szethy87 Vas. 03 Aug. 2014, 22:00

* Ahogy haladnak elmosolyodik, majd felteszi a kérdést, ami a búcsú óta foglalkoztatta. * Miért sütis lány? Nem vagy épp a versenysúly kategória, elég... soványka vagy... * ~Valószínűleg ezért ilyen kis laposka~ *
Erősödni? Igen, ennek nem csak egy lehetséges módja van, a lényeg, hogy tisztában legyél a korlátaiddal. Mint ahogyan az érzékelésed sem mindig tiszta, így az ehhez tartozó Kenki képesség sem. Tudod miért vannak 99,9%-ban férfi onmyoujik? Nos... mert...  * Próbálja érthetően és nem zavarba ejtően megfogalmazni. * Mert nekünk nincsenek.. Azok a bizonyos... napjaink. Ez nagyon tud befolyásolni. Nőként ezt is figyelembe kell venned majd. Tanulni tanulhatsz iskolában, vagy magán úton. Ha gondolod, akkor leírhatok neked pár mantrát és koncentrációs gyakorlatot hozzá, amíg a városban tartózkodom. Nem sok, de a fejlődéshez és ahhoz, hogy megvédd magad elég.


A hozzászólást Szethy87 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 10 Aug. 2014, 00:03-kor.
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Határvonal (Nyitott) - Page 4 Empty Re: Határvonal (Nyitott)

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.