dream.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mass Effect

3 posters

4 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Hétf. 23 Jan. 2017, 11:38

Sokat tudsz az emberekről... Közrejátszik, hogy a legénység többsége ember, igaz? Hasonló esetről már hallottam... Volt egy férfi, aki egy balesetben súlyos fejsérülést szerzett. Az agyának mindössze 10%-a maradt épségben, viszont azzal is tudott teljes életet élni. Nem volt éppen zseni, de retardáltnak sem nevezném a szó szakszerű értelmében.
A robbanást nem nevezném nagyszerű élménynek... Az önkéntelen mozdulatokból ítélve nem volt tudatában, hogy a folyamat be fog következni. Ráadásul a halál egyetlen módja sem köt le igazán, még ha valóban különleges módon is történik. * A vorcha említésére Queontra pillantott. * Nem, még nem éreztem és... inkább kihagynám. A vorchák önmagukban is érdekes "illatokat" árasztanak.

* Hallgatta a beszélgetést közöttük, talán derűsebben jegyezte meg magában a stílust és a szavakat, amelyeket a kapitánynak intéztek. *
Végezhetem akár én is... de asszisztálásnak nem nevezném, mert ebben a pillanatban többet tudsz az implantátumról nálam. Talán éppen fordítva. * Leült az asztalhoz, amire már korábban az orvos előkészítette az eltávolított szerkezetet. Finom mozdulattal utasította vissza az eszközöket, helyettük az egyik sajátját vette elő. *
Inkább ezzel kezdenék, az alapokhoz, de köszönöm...

* Amikor Keith nem bírta a csendet és kérdezett, kivetítőre tette a képet, amit ő látott jelenleg, elemzésekkel és nagyításokkal együtt. * Az a szál, amit éppen támasztok... * Itt kereste a szavakat, érthető akart maradna az ember számára is. * A lényeg, hogy olyasmi a működése, mint egy jeladónak... relének. Ezen keresztül kaphat egy távolabbi pontból olyan impulzusokat, amelyek aktiválhatják, elindíthatnak bizonyos folyamatokat az implantátumban a tulajdonos tudata nélkül. Bárki is építette fel, profi munkát végzett, mert gyakorlatilag egybeolvasztotta azzal a rosttal, amely az idegpályához kapcsolódik és a tudatos használatot biztosítja és erősíti az alapképességeket, amelyek az L3-mal járnak.
* Gyorsan és nagyon precízen dolgozott, ahogyan apránként ketté vette a szálakat, amelyek szabad szemmel alig láthatóak lennének. *
A beérkező impulzusok fogadása után, az információ eléri a központi egységet... ott tudja előidézni a túltöltődést. Mivel ez részben elektromos formában érkezik, először felhevül, a magas hőmérséklet pedig beindít egy reakcióláncot, a folyamat végét pedig ismerjük. * A saját eszközét a szál végére csíptette, miközben elvette a turián eredetűt a gépésztől. *
A jelek valószínűleg egyedi kódolással érkeznek és távoznak, ha ki is tudunk belőlük nyerni valamennyit, viszonylag hosszú idő lesz a dekódolásuk... A forráshoz semmiképpen nem juthatunk el, legfeljebb a köztes továbbítókhoz, ami viszont már részleges eredmény.

* Eszközt cserélt, a kezében lévőt a gépész felé nyújtotta. * Megtámasztanád nekem a jelerősítő alatti rögzítőt? Le akarom pattintani a csatlakozás feletti tartó fedelet... A rostok végződése felette csatlakozik be a központi egységbe, ahhoz pedig addig nem férünk hozzá, amíg ez útban van.
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Hétf. 23 Jan. 2017, 23:21

Értem. Az információt eltároltam a hajviseletekről.
Értem. A negatív kritika nem elfogadható. Keith, az öreg bunkó. Nekem ez már a skatulya megnevezés alá tartozó halmazban szerepel. A válaszod figyelembe veszem. Keith kapitány megbántott. Büntetést alkalmazok... * Teljesen véletlenül Keith-et megcsapja egy csípős kisülés, ahogy támaszkodik. * A barátok védik egymás hátát és érzelmi stabilitását. Ha probléma merül fel, akkor támogatják egymást. Kívánsz támogatással élni? Az emberek ilyenkor megölelik egymást. Sajnálom. A funkcióim korlátozottak. Indítványozni fogom, hogy lehetőségem legyen ölelést adni.
Igen, Dr Sherman. Ő végezte az implant eltávolítását is.
Ragaszkodás. A ragaszkodás egy személyhez, vagy egy tárgyhoz kötött vonzalom, a ragaszkodás tárgyának a hiánya erős érzelmi reakciókat vált ki. Az érzelmi alprogramjaim még nem ennyire fejlettek, hogy ezt is érezzem, de a behatárolás alapján felismerem. Az Egyed ragaszkodik hozzám. A kapitány ragaszkodik Butchhoz. A legénység egésze ragaszkodik ehhez a hajóhoz és az itt eltöltött életükhöz.
A tájékozódással kapcsolatban bármilyen útirányt szívesen megjelenítek neked. A holografikus interfészek segítségével a hajó bármely pontján meg tudok jeleníteni.
A kérdést értem, a válaszadást meg kell tagadnom. A hozzáférést az anyagokhoz parancsnokhelyettesi, vagy magasabb szinttel rendelkező személy nyithatja meg. Általános információ adható az esetről.
Leonard az incidens napján hagyta el a hajót egyezményes idő 04:85-kor, az eltávozás alatt közepes mennyiségű szintoholt fogyasztott, majd bejelentkezett az egyik fogadóba egy egy éjszakás szállásra hölgytársaságban. Az incidens napján 19:15-kor érkezett vissza és lépett a hajó fedélzetére, ahol migrénre és szédülésre panaszkodott. 19:32-kor, a felszállást követő 9. percben, miközben a gyengélkedő felé tartott az implantátum aktiválódott. Az aktiválódást követően erőteret emeltem a sérült köré, de ezzel csak a robbanás 77%-t sikerült megfékeznem A hajó jobb oldalán a közlekedőfolyosó és a hajótest jobb oldala sérült. Közelben tartózkodó személy nem sérült. A hajó főbb rendszereiben, a vezérlés és létfenntartási rendszerekben kisebb kár keletkezett, de ezek a javításig áthidalással ki lettek küszöbölve. A további és részletes információkért kérlek, fordulj engedélykéréssel a parancsnokhelyettes, vagy annál magasabb rangú személyhez. Kérésedre kommunikációs csatornát bármelyik személlyel létesíthetek. * Mondta, majd megjelenítette a neveket, akik engedélyt adhatnak. Keith, Ez az egyed, Leto, Thud, William és Queont  * Amennyiben személyesen kívánsz engedélyt kérni Thud Jorgal tartózkodik hozzád a legközelebb. 3-as szint négyes részleg, fegyverraktár.
Kate. Az űrtehén állapota stabil, az eltávolítás már megtörtént. 6 óra megfigyelést követően az élőlény szabadon közlekedhet a hajón.

Igen, természetesen ez is közrejátszik, de minden nagy terhelőképességű elektronikai berendezés érdekel alapanyagtól függetlenül. Magam is kísérleteztem már biomimetikus áramkörökkel és Vicu esetében nagyon nagy előnyt jelentenek. Nem sikerült még olyan kompakt méretűre összezsugorítanom, mint egy emberi, vagy egy turian agy, de az első kísérletek és a jelenlegi tesztfázis igen kedvező. Vicu központi rendszerét bioáramkörökkel oldottuk meg és önreplikációra van programozva. A nanitok 1 év munkájával sejtről sejtre építették fel a rendszereit. Persze, ez függött attól is, hogy volt-e megfelelő nyersanyag. Áhhh Értem. Érdekes, felettébb érdekes.


Ahogy óhajtod, kitűnő választás. Úgy hiszem hasznos eszmecseréink lesznek még, hasznosak bizony. Thuddal már találkoztál, ha jól sejtem. Ő az egyetlen krogan a hajón. az ő fegyverekhez való érzéke is zene a füleimnek, amikor a terveit vázolja fel.


* Keith csendben maradt, nagyjából és figyelt, csak közben dünnyögött néha valamennyit, nem akart zavarni, meg egyszer szisszenve ellökte magát a faltól, ahogy a kisebb kisütés megcsapta. * Francba.. Vicu. ellenőrizd az áramköreidet...
Az áramkörök tökéletesen működnek.
Akkor miért rázott meg a fal?
Mert egy öreg bunkó vagy.
He? De... Most nem is csináltam semmit. * Dünnyögte megint, majd tovább figyelte az... operációt? *


Queont aprókat biccentve figyelt, nem szólt közbe, csak egyetértéséről biztosította a turiant, majd amikor Caerius levette a fedelet elégedetten hümmögött. Ez a fajta detonálószerkezet régi típus, tényleg legalább egy éve bent lehetett. Nézd ezt és ezt a részt. Ezeket most már egy sokkal érzékenyebb áramköri rendszerre cserélték, valamint kristály alapú memóriaegységeket is telepítettek már az új típusokba. Eddig összesen 5 ilyen szerkezettel találkoztam. Kettővel darabokban, kettőt eltávolítást követően, 1-et pedig a piacon vettem. A legutóbbit 4 héttel ezelőtt.. .Visszatérve a régi egységekre, ezeket a fajtákat nem lehet bárhonnan aktiválni. 36 méter a hatósugara, az újakat viszont lehet kommunikációs üzenettel is bárhonnan, a hordozó agy aktiválja. Előre rögzítenek egy kép és hangsorozatból álló eseményt, majd lejátsszák és rögzítik az agy erre adott impulzusait. ez lehet egy személy külseje, egy dallam, vagy egy beszélgetés részlete, egy adás. 99.8 %-os egyezés esetén aktiválódik.
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Csüt. 26 Jan. 2017, 00:29

A negatív kritika elfogadható, ha ízlésesen van közölve, de valljuk be, ez jelenleg nem sikerült....... Lehet, hogy skatulya... bár én csak indulatból kimondott...."gúnynév"nek szántam....
* Amikor Vicu közölte, hogy büntetést alkalmazz a férfival szemben, bárhol is legyen éppen a hajón, Cel lepetten nézett a VI-ra. Erre számított a legkevésbé. Meglepte Vicu cselekedete, illetve az amiket mondott. Amint végzet, halkan, kissé zavartan felnevetett, majd bólintott s csak úgy kezdte el a válaszadást a kellemes női hangnak.*
Ha a támogatásod, a barátságodat jelöli, akkor mindenképpen, sőt...megtisztelőnek venném. Hogy őszinte legyek, megleptél...nagyon is, ugyanakkor kellemesen.
*Halk sóhaj után párszor finoman megcsapkodta a mellkasát ott, ahol a szíve van.*
Már az, hogy az eszedbe jutott is jólesik.... majd elképzelem, hogy megtetted. Így ni! 
*Széles vigyorral tárta szét a kezeit, majd formálta olyanra, mintha éppen megölelne valakit. Carter szerencsére elégé közvetlen volt másokkal. Lényegtelen volt, hogy az adott "személy" organikus vagy sem.* Ha mégis kibővítik a lehetőségeidet, akkor rendesen bepótoljuk.*Kacsintott*
Remek.... akkor talán erről is tud mondani egy-két dolgot. Az implantátum beültetése vagy kivétele nem könnyű feladat, gyakran halálos..... elégé képzettnek kell lenni hozzá. Jó azt tudni, hogy Dr. Sherman ilyen személy.
Ragaszkodunk valamihez ami fontos nekünk...pontosan.Habár még nem érzed ezeket, ahogyan mondtad, de meg tudod állapítani a lényegét, így fel tudod ismerni. Ez már így is nagyon szép teljesítmény! Habár egy jobb teljesítményű VI nem olcsó.... a legönállóbb és legértelmesebb te vagy azok közül akikkel eddig találkoztam Vicu. Ez pedig mindenképpen bók vagy dicséret.
*Mosollyal fogadta el a kedvességet. Az, hogy a hajó ennyi mindennel fel volt szerelkezve, és ennyi mindenre volt benne figyelve.... csodálatra méltó volt. Az Ugrópók nem nézett ki valami nagy számnak kívülről, de ami benne van.....egyedülálló. Ezt pedig Celine teljes meggyőződéssel mondhatta, hiszen rengeteg hajón megfordult már az elmúlt 8-10 év alatt.*
Értem. Az általános információnak is örülök.
*Bólintott, azzal végig hallgatta amit Vicu elmondott az aznapi esetről. Hosszan figyelte a neveket, és a mellettük megjelenő apró képeket. Legalább ezeket a személyeket már tudta memorizálni rendesen. Megrázta a fejét az ajánlatra.*
Nem, majd inkább személyesen érdeklődöm az engedélyért, de köszönöm Vicu.
Szóval a fegyverraktár? *Töprengett el azon, hogy merre menjen először. Az orvossal az implantátumokról lenne mindenképpen jó érdeklődni, viszont a krogan ha esetleg hajló rá, engedélyt adhatna, hogy megnézhesse a felvételt. Persze a legtisztább az lenne, ha a kapitányt kérdezné erről, de annak ellenére, amit Vicu mondott ezt még Cel elvetette az előzményeket ismerve. Esetleg 1-2 nap múlva.....
Amint Kate helyzetét közölte Vicu, a nő megtorpant. Pár másodpercnyi gondolkodás után indult a fegyverraktár felé, mialatt tovább érdeklődött. Szeretné látni a.... tehenet. Megdöbbentő volt....de ez volt az igazság.*
Hála az égnek. Látogatható jelenleg?

*Vicu segítségével aránylag hamar odaért a 3-as szint, négyes részlegéhez. Amint benyitott, hosszan pillantott befelé, majd miután belépet koppantott párat az ajtón. Előre emelte a szemeit nyugodtan.*
Thud Jorgal?
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Csüt. 26 Jan. 2017, 12:31

Biometrikus áramkörök... Akkor nem tévedek nagyot, ha arra gondolok: Vicu képességei bőven meghaladják egy általános V.I határait, pusztán a legalitása miatt kell bizonyos korlátokat alkalmazni. * Itt rövid időre hallgatott, mert arra koncentrált, amit éppen csinál, csak utána folytatta. * A rendszerek felépítését érdemes mozgathatóra tervezni, legalábbis egy szűk magot meghagyni, ami köré később tud építkezni. Ha túlságosan rögzített, akkor a hajón ragad akkor is, ha esetleg történne vele valami. A technológia változik és fejlődik, egy idő után pedig lesz egy olyan pont, amikor a jelenlegi felszerelések és vázak már nem megfelelőek hozzá. Belebörtönözni egy olyan virtuális intelligenciát, amely sokkal tanulékonyabb és alaposabb, mint a hozzá hasonlók többsége... egyszerűen kegyetlen. Persze, nem ismerem a felépítését, csak mondom.

Még nem találkoztam vele, de a hírét már hallottam korábban. Meglepett. Az én szakmámban többször találkozol olyanokkal, akik alkalmazzák a fegyvereket, nem pedig építik és tervezik. Az egyetlen tervezés, amivel találkoztam, annyiból állt, hogy apró köveket nyomott a csőbe, ami utána felrobbant a kezében... Persze, a repeszek taroltak, de nem célirányosan és nem éppen számára hasznos módon.
Később megkeresem és beszélek vele... Úgy vélem, érdekes társalgás lesz.

* Amikor Keith elugrott a faltól, a szeme sarkából pillantott rá, míg az "öreg bunkó" megnevezés alatt elfojtott csírájában egy diszkrét nevetést. *
Valószínűleg valami korábbiért kaptad...

36 méter... viszont nem kell feltétlenül aktiváló egységnek lennie... Azaz, komplikáltan fogalmazom. A jel, amely aktivál, érkezhet ennél jóval távolabbról, akár másik naprendszerből is, az átjátszónak kell olyan közel lennie. Ha a jel elég ilyen kapun halad át, előbb-utóbb a visszakövetése is olyan komplikálttá válik, hogy a legtöbb felszerelés nem tudja elemezni az adatokat, tehát hosszadalmas... és ha azt feltételezzük, hogy a küldő mozgásban van mellette, szinte teljes biztonságot élvez... Még egyszerűbben: az implantátumból jelet visszakövetni jelenleg közel áll a teljes fizikai képtelenséghez és nem visz előrébb. * Lemondóan felsóhajtott. *
Egy kicsit többet reméltem tőle, de azért így sem maradunk használható tények nélkül. Maga az összerakás módja és a felépítése arra utal, hogy az implantátumokat nem egy kihalt raktárhelyiségben végzi két elcor, hanem egy ténylegesen felszerelt és erre a célra kialakított laborban történik, steril körülmények között. A beültetéshez elég egy seb, az emberek esetében a fül mögött pár egységgel körül-belül, a kapcsolódást távolról vezérlik... * A központi egységben megérintett néhány pontot a szerszámmal, ami miatt az implantátum "életre kelt": azok a rostok, amelyek közvetlenül kapcsolódnak az idegpályákhoz, megmozdultak, mintegy keresve a megfelelő szövetet. A központi egység oldalán kisebb, lábszerű kapaszkodók bújtak ki, ez biztosította a rögzítést. *
Az, ahogyan a kapcsolat létrejön a szerkezet és a gazdatest között, illetve ha a kapaszkodók akár egy apró egységnyit is elcsúsznak, olyasmi tünetekhez vezethetnek, mint a részegség vagy a drog-használat mellékhatásai. Szédülés, fejfájás, hányinger, a beszédkészség tompulása... Ez viszonylag rövid ideig tart, amíg a teljes kalibráció megtörténik... Ha a művelet sikertelen, és a szervezet elkezdi kilökni az implantátumot, akkor automatikusan beindul az önmegsemmisítő rendszer...

* Miközben az utóbbit kimondta, a képen követni lehetett szinte lassításban, ahogyan ténylegesen hő kezd termelődni. Mielőtt az elérte volna a központi egységet, Caerius diszkréten elcsípte a hozzá tartozó rostot. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Hétf. 30 Jan. 2017, 18:14

* Vicu az elhangzottakból levonta a  saját következtetését. * Az elhangzottak alapján te nem kedveled a kapitányt. Értem. A barátság alapja a közös pontokban rejlik. Akkor, ha a barátod akarok lenni, nekem is a gyűlöletet, vagy utálatot kell éreznem iránta? Érdekes felvetés, felszabadítok rá némi kapacitást, hogy áttanulmányozzam. Megtörtént. Nem tudok ilyen érzelmet létrehozni az irányában. Amennyiben ez befolyásolhatja a barátságunk kimenetelét úgy fogadd sajnálatomat.
A bővítés készen áll. A holografikus kivetítők el vannak helyezve, csak szükséges a megjelenítésem megtalálása hozzá.
Dr Sherman profi mikrósebész, bár néha felkér az asszisztációra, amennyiben szükséges. Kate műtétjekor is jelen voltam természetesen.
Óh, köszönöm a bókot, az érzelmi alprogramjaim magasabb feszültségen működnek. Nem olcsó. A kapitány mindig a kellemes hölgyeket nevezi Drágámnak, volt már rá példa, hogy engem is így nevezett.
* Ahogy átbeszélték a korábbi esetet és Cel Kate felől érdeklődött a kijelzőn megjelenítette az értékeit. * Stabil és eszméleténél van. A megfigyelés után szabadon közlekedhet. A látogatás engedélyezett.
* A krogan morgott valamit vissza a neve hallatára, majd felhorkant. * Thud. Csak Thud. A teljes nevem ostobaság itt használni. * Kérdezte, majd folytatta a tevékenységét, egy panelnél állt és egy kis kézi pisztoly volt szétszedve előtte, azt bütykölte. * Mit akarsz ember?


Vicu képességei nincsenek korlátozva. Amennyiben egy ellenőrzés során úgy ítéli meg, hogy nem akarja, hogy valaki lemeztelenítve láthassa, akkor az egyik legkisebb egységét mutatjuk be. Ebben Ő dönt. * Mondta a gépész, majd felnevetett a megállapításra. * Sajnálom, de a bebörtönzésének elkerülése, ha azt vesszük már megoldódott... Azt hiszem ezt jobb kifejtenem. Vicu nem csak az irányítóközpont. A hajón minden rendszerhez van hozzáférése, a környezetszabályozótól a létfenntartásig mindenhez. Vicu...
Vicu, ha azt vesszük maga az Ugrópók. * Szólt közbe a kapitány is. * Olyan, mint egy gyermek, amit a legénység közösen nevel, mindenkinek a személyiségéből van benne egy darabka. Mivel a legénység tagja akart lenni létrehoztunk neki egy különálló egységet, amit leválasztottunk részlegesen a nagy egészről. Ha valami történne a hajóval automatikusan evakuálná a legénységgel együtt a saját személyiségi magját is, aminek a biztonságáért ugyan úgy felelek, mint mindenki másért ezen  a hajón.
Pontosan. Bár ez most úgy hangzott, mintha bármi közöd lenne a művelethez...
Én adtam rá engedélyt...
Persze, persze... Ha fogalmazhatok így, akkor.. a lelke elkülöníthető a hajótól. Viszont, a hajótest és rendszerei nélkül önálló életműködésre még nem képes, addig alvó állapotban van... ezen még dolgozunk az elsőtiszttel.


Cccsszzz... Jah... Gondolom miért...


Az átjátszóállomások száma nem fontos, a forrás megtalálása nem abban rejlik, hogy visszakövetjük, hanem a jel sérüléseiből és háttérzajaiból következtethetünk a távolságra  és, hog min halad keresztül. Pontosabb meghatározás lehetséges így. Hmmm hmm hmmm.. * Mondta gyors egymásutánban, majd biccentett. * Hasznos tagja leszel a legénységünknek. Neked bejárást engedélyezek a gépházba. Persze ha... * Mondta, majd csendben nézett Keith felé... és várt... és várt... és várt, mire Keithnek koppant. *
Jah tényleg... Jah, persze, ahogy gondolod, szabad kezet adok.
Természetesen... Nincs dolga kapitány?
De van, értem én a célzást. Visszafele benézek, hogy hogy álltok.
Felesleges, minden benne lesz a jelentésemben. Viszlát. * Köszönt el, majd az implantátumra figyelt. *
Tudod ki akar 60-70 oldal száraz vackot elolvasni? * Kérdezte, majd intett és a gyengélkedő felé ment, hogy gyümölcsöt vigyen a tehénnek. *
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Pént. 03 Feb. 2017, 09:48

Hát, valljuk be még nem sok indokot adott arra, hogy kedveljem, de azt sem mondom, hogy utálom vagy ilyenek. Jelenleg a segítségét kértük és az ő hajóján vagyunk Enniriannal, szóval igyekszem vissza fogni magam és esetlegesen megismerni, hátha van egy ...... *gondolkodott el azon, hogy milyen szavat használjon Vicu felé.* ... normális oldala.
Közös pontokban rejlik, de nem mindegyikben. A hajóján vagy, a legénységgel együtt töltöd a napjaidat....tőled hasonlót elvárni őrültség lenne.
*Nevetett fel ahogyan hallgatta a szintetikust.*
Nem, nem várok el semmi ilyesmit. Abban reménykedem, hogy mivel ennyien kedvelik a kapitányt, van egy oldala, ami miatt esetleg össze tudunk majd békésen is dolgozni.

Abban pedig az a legfontosabb, hogy olyan legyen, amiben te érzed jól magad. Főleg, hogy megválaszthatod. Ez remek dolog...a legtöbbeknél nem így van. 

Köszönöm. Habár csak egy..... tehén, mégsem érdemli meg, hogy így bánjanak vele. Sőt, azt, hogy valakivel így kísérletezzenek....senki nem érdemli meg. * Megnézte a megjelenített kijelzőn az értékeket. A fontosabb részeket értette, és ezek megnyugtatták. Sikerült... csoda, de sikerült. Ha jobban berögződött volna az implantátum, lehet már nem lenne ennyire "egyszerű". Cel jelenleg örült, hogy csak egy.... tehénről volt szó.* Akkor tudom merre visz az utam majd ezek után. *Bólintott.*
Nem vagy hétköznapi...nem igaz?.... Ne aggódj... *húzta az ajkai előtt  végig a mutató és hüvelykujját. * Nem vagyok olyan helyzetben, hogy bárkinek is kellene róla szólnom.
Drágámnak? Azt hiszem szerencsés vagy..... már...onnan nézve, hogy kinek mi a szerencse. *Nézet a plafon felé, majd zavart vigyorral ropogtatta meg a két öklét.* Engem tehénnek, borjúnak meg hasonló kedvességekkel becézget ismeretlenül.


Akkor Thud. A nevem Celine vagy Carter,  amelyik jobb. *Lépett közelebb, de érdeklődve mérte fel a termet. Hosszan nézet szét mialatt beszélt. Minden apróságot szemügyre vett.*
Őszinte leszek. Egyrészt érdekelt kiről beszélt az itteni Egyed, amikor a fegyverekről beszélgettünk,  főleg mert átmenetileg a legénységgel fogok tartani, másrészt Ennirian és én nyomozunk abban az ügyben ami az iplantátumokról szól. Hallottam mi történt a legénység tagjának egyik rokonával. Megakarom találni azt aki ezt tette és teszi folyamatosan.
*Lassan ért a Kroganhoz, akkor felpillantott rá határozottan.*
Vicu tájékoztatásából tudom, hogy ahhoz, hogy esetlegesen a felvételt lássam és nyomokat keressek, engedélyt kell kérnem. Úgy gondoltam jobb ha személyesen jövök el.
*Éppen csak befejezte amint megpillantott a szétszedett kézi fegyvert amin láthatólag éppen most alakítgattak. Kis kézi pisztoly, könnyű fegyver...méghozzá nem rossz az alap minősége sem. A szemei felcsillantak, a határozott, kemény oldalát pedig felváltotta az izgatott kíváncsiság, a rajongás. Mint biotikus, fontos, hogy a fegyverei mennyi súlyt nyomnak, mennyit cipelhet magával, vagy éppen mit, hogy rak össze egy-egy bevetésnél. Cel épített a gyorsaságára. A fegyver felé bökött érdeklődve, azt vizslatva.*
Mit alakít rajta Thud? Ez a típus egy gyöngyszem, könnyű és pontos! De sajnos ha nincs megfelelően kalibrálva hamar felmelegszik és a tárba sem fér sok alakítás vagy pedig plusz tár nélkül.......
Most pont nincs nálam, de nekem egy Karpovom van....
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Hétf. 06 Feb. 2017, 10:30

* Ha ember lett volna, akkor valószínűleg csak felvont szemöldökkel nézett volna a szalariánra, így viszont enyhén oldalra biccentette a fejét. A tekintete elárulta, hogy valóban lenyűgözőnek tartja az elhangzottakat, még ha a lelke legmélyén megbúvó C-Sec tiszt már sorolta is a törvénybe ütköző pontokat. *
Tehát tömören összefoglalva: a legénység tagja, egyben gyermeke és részben anyja is, mert ő tart a legtöbb mindenről, köztük az elvégzendő feladatokról is adatbázist.
Ha a személyiségmag és az alapvető adatbázisok könnyen mozgatható formában vannak, akkor gyakorlatilag csak az energia ellátást kell kibővíteni, illetve a hang és megjelenítő rendszereket kell csatlakoztatni, onnantól kezdve pedig aktív maradhat... Ha ezeknek az építésében nem is rendelkezem túlságosan sok szakmai tapasztalattal, azért van róla fogalmam. Gondolkozhatok megoldáson, vagy legalábbis durva vázlaton, ha érdekel. Ha többen dolgoznak valamin, könnyebb kiszűrni az esetleges hibákat.

A sérülés és a veszteség minimális. A legelső ilyen esetek között volt egy halvány lenyomatom egy olyan frekvenciáról, amely indokolatlan volt a helyen, de... rejtélyes módon megsemmisült a nyomozásom korai anyagaival együtt. * Itt mélyebb levegőt vett, így fojtva el azt a némileg dacos és ingerült morgást, amit az egész helyzet furcsasága okozott. *
Valószínűnek tartom, hogy a veszteség teljesen minimális, mert a fogadónak azt fel kell ismernie majdnem teljes pontossággal az aktiváláshoz. Az átjátszás során a megfelelő eszközökkel nincs akkora eltérés, amivel túl pontos lehetne a meghatározás, legalábbis véleményem szerint és az eszközök szerint, amelyek eddig rendelkezésemre álltak. Ezért gondolkozom még mindig a jel visszakövetésén, a fogadó egységben tárolt minimális adat alapján. A számításaim szerint a kisebb adókon végig tudnék haladni vele, egészen az első nagyobb gócig.
* Az, hogy magyarázott és beszéltek hozzá munka közben, egyáltalán nem zavarta. Ez egy olyan tulajdonsága volt, amelyet sokan irigyeltek tőle a kollégái közül és az osztagban is, ahol korábban volt még a tanuló évei alatt. Ígéretes katona és tiszt volt, így nevelték, amióta az eszét tudta és az alapok úgy ivódtak be a mindennapjaiba, hogy észre sem vette. Neki ez volt a normális.
Amikor Keith azt mondta, hogy annak betegek a szülei vagy nem szeretik, akit 12 évesen katonának képeznek, de... ez nála korábban kezdődött. Hamarabb tudta, hogyan célozzon pisztollyal, mint önállóan ételt készíteni magának. Talán 4-5 éves lehetett, amikor először lőtt, mert kíváncsi volt rá, milyen lehet.
Nem ő volt az egyetlen a fajából, aki hasonlóképpen nőtt fel. Sokkal elfogadottabb, hétköznapibb volt, mint az embereknél. *

Ha közvetlenül a legénységnek nem is számítanám magam... de amíg itt vagyok, addig természetesen a rendelkezésetekre állok. * Mondta barátságosabb tónusban. * Nem tervezem, hogy túl sokáig élnék vissza az alkuval, amit a kapitánnyal kötöttem, ráadásul Ms. Carter jelenleg az én felelősségem, amiért majd felelnem kell. * Váltott a végén komolyabbra, mert tisztában volt a következményekkel... és azt is tudja, hogy ha már ő így döntött, akkor nem engedi a döntése gyengeségeit másokon lecsapódni. *
Kapitány, ha itt végeztünk, akkor megejthetnénk a beszélgetést az ügy részleteiről. Bizonyára Celine-t is érdekli. Keresni foglak. * Köszönt el ő is, majd ismét a feladatra fordította minden figyelmét. *

Visszatérve a jel azonosítására... Amondó vagyok, hogy próbáljuk meg mind a ketten, a saját módszereinkkel. Normál esetben egyik sem okoz sérülést a lenyomatokban, és kaphatunk olyan részeredményeket, amelyeket összevetve teljesebb képet kaphatunk. * Felkelt az implantátum mellől. * Nagyjából átnéztem, amit feltétlenül szerettem volna, átadom, ha szeretnéd.
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Vas. 12 Feb. 2017, 16:00

Az embereknek ok kell ahhoz, hogy kedveljék egymást a te nézeted szerint? Egyeztetem az ismereteimmel. 
A legtöbbeknél. A többi virtuális intelligenciára gondolsz? Rákapcsolódtam a Citadell rendszereire dokkoláskor. Érzelmi egységeknek nem találtam nyomát. Következtetésem a helyzetre vonatkozóan, hogy nem rendelkezik önálló akarattal. Számára a három alaptörvény mindenek felett áll.
* Jelezte, majd ahogy a nő a fegyvermesterhez ment csendben maradt, csak akkor szólt, ha kifejezetten hozzá szóltak. *

Celine, Carter. Emberi nevek. Még eggyel több. Hmm... Nőstény vagy és felengedett a kapitány? Chhh... Átkot hozol csak ránk, balszerencsét. * Legyintett, majd ahogy a nő közelebb lépett felnevetett. * És tőlem akarsz engedélyt kérni nem a kapitánytól? Chh... Rossz ajtón kopogtatsz, tőlem ilyen engedélyt nem fogsz kapni. Legalábbis még biztosan nem.
Hmm? Érdekel? Ebben már tudok segíteni. A fegyver tervezői rossz oldalról közelítették meg a helyzetet. A felmelegedést a töltény a tárolótól a cső végéig megtett útja okozta súrlódás miatt van. A marhák ezt tompítani, elfolytani akarták, ahelyett, hogy belevezették volna a tölténybe. Én ezt tettem. Ott az új töltény prototípusa.Amikor kimegy a csövön magas hőfokon izzik. Maga az alapanyaga fizikai hatásra kemény, így az elsütéskor szilárd, mint az acél, a célba érkezéskor meg szétterül a hőtől, mint egy olajcsepp Aztán mivel van, vagy 650-700 fokos rohadt kellemetlen a célpontnak, hogy felgyullad. A fyegyver meg hideg marad, max egy olyan 40 fokra melegszik fel folyamatos használat mellett. Egy érzékelőt teszek bele, hogy ha beragadna a töltény ne hevüljön túl, hanem lezárjon a szerkezet. Francnak se kell, hogy a képébe robbanjon, az alapba ráadásul ezt bele sem tették, így típushibája, hogy elkattan a kézben.
Karpov. X mi? * Mondta horkantva, majd végignézett a nőn mintha mustrálná. * Keskeny váll, könnyű, vagy taktikai páncélzat és az ahhoz tartozó tartás. Kétkezes pisztolytartás, de még így is visszarúg. A jobb kezét túlságosan lógatja, ezért biztos fáj tőle a jobb könyöke. Váltson, vagy használja a kisebbet belőle, ne a X-est, ha nem akar porcpótlást, amit hideg helyen azonnal észrevesz. Vagy, ha nem akarsz tőle megválni, akkor ha már elég jóban leszünk akkor hozd le és rápillantok. Mit használsz még?


A legénység gyermeke... és inkább olyan bébiszitter féle, akit mindenki vinne egy körre, de tart az apuka haragjától, ha érti mire gondolok. * És igen, itt egy kacsintás követte a választ jelezve, hogy az apuka természetesen figyel. * Legalább is az egyiktől. A másik inkább csápol.
Ezek a rendszerek már be vannak üzemeltetve és készen vannak. Megvárom, amíg végzel, utána bemutathatjuk. Vicu, addig vállassz egy tesztmegjelenítési formát.
Rejtélyes? Milyen rejtélyes ok? Olyan nyilvánvalónak hangzik, hogy valaki ki akarta vonni a forgalomból legalább is ebben az ügyben. A vivőhullám logaritmikus mintájára nem emlékszik? Ha nem az sem gond, majd megmutatom azt, amit mi rögzítettünk, hátha beugrik róla. Mi nem igazán követtük vissza, az a hadsereg feladata. A saját lépéseinket megtettük. * Figyelmesen nézte, hogy hogy halad a turián férfi, többször elismerően biccentett. Örült, ha jó kézügyességű, inteligens és tapasztalt munkaerőhöz juthat és a férfiben ezt látta. *
Visszaélni a vendégszeretettel? * Felnevetett, gyorsan kavagva. * Az elsőtisztnél jobban nem tudsz visszaélni. Ő csupán egy rövid utat kért... aztán évek óta a nyakunkon ragadt szerencsére.
Beleegyezem. A hajón van asztrometriai labor, bár semmi sem indokolja a jelenlétét... Állítólag. Pedig felfedezetlen területek térképeivel jól lehet keresni. A labort ajánlom az elemzésed helyének. Van pár fejlettebb állomás. * Mondta, közben a háttérben hologrammként Vicu jelent meg, mint egy hanár, majd az ő hangszínükön szólalt meg és a turianhoz lépve megérintette az orrát, megkopogtatva. A leképzett kép ruganyos volt, a hőmérséklete 32 °C. *
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Hétf. 13 Feb. 2017, 21:05

Az embereknél, vagy szerintem a legtöbb szerves fajnál kell valami, amit nevezhetünk oknak is, hogy kedveljék egymást. Ok, valamilyen közös tulajdonság vagy téma. Ahhoz, hogy kedveljük a másikat, ki kell alakulnia egyfajta szimpátiának.
Pontosan.... ohh Avinára gondolsz? Igen....ő tipikusan egy VI. Ezért volt az is, hogy Keithet hamar kihozta a sodrából. *Már csak ahogyan elképzelte a jelenetet, jobb kedve lett. Kár, hogy nem volt a tanúja.* Ezért is lepődtem meg, hogy te mennyivel különb vagy.

Átmenetileg, de igen. Eggyel több. *Bólintott a krogan felé, majd egy pillanatra a derekára fonta a kezeit, amikor a neme miatt került hátrányba.* Nem hiszem, hogy sokkal több gondot okozhatnék, mint amennyit megszoktatok.
*Széttárta a kezeit őszintén jelezve, hogy semmi hátsó szándéka nincs.* Felfogtam. Ha nem akkor, nem. Megpróbálni, megpróbáltam. Más nem a végén megkérdezem Keithet.
*Halk sóhajt követve a végén elhúzta kicsit a száját. Leginkább azért, mert tartott attól, hogy a kapitány szintén nem adja áldását a kérelmére. Márpedig ha Root nem engedélyezi, akkor bizonyosan senki nem fogja a hajón.*
Persze, hogy érdekel! *Válaszolta jóval kíváncsibban. Türelmesen hallgatta a krogant, láthatóan érdekelte az, amit a férfi mondott. Bólintott, bal kézfejét az álla alá emelte.*
Nagyon erőszakos, s nagyon találékony, azt kell mondanom. *Mosolyodott el szélesen ahogyan figyelte a fegyvert, majd átpillantott Thudra.* Az ilyen magas hőfokot elérő töltények ellen még a kinetikus gátak sem hasznosak. Ha nem is éget fek azonnal a páncélzat kialakítása miatt, igencsak kellemetlen és könnyen okozhat maradandó sérüléseket. Nem örülnék túlzottan ha ellenem használnák. *Nevette el magát, azzal csak felvonta a szemöldökét, amint a krogan felmérte. Amikor a jobb keze került szóba, kicsit megmozgatta azt........*
Nem sok jobb pisztoly van a Karpovon kívül aminek jók a statjai. A Brawler sebzése erősen kisebb, még ha a többi jobb is ....a másik ilyen talán a Razer. Legalábbis ha a legális alapok adatait vesszük figyelembe. Mondjuk...bevallom, hogy eszmei értéke is van annak, hogy Rosenkov fegyvereket használok.... Mennyivel gyengébb szintűt? Ha egy Karpov VIII használnék akkor már egyenesen válthatnék Razer Xre.... vagy Brawler Xre....
A másik egy Kovalyov. *Megdöntötte kicsit a fejét. Ahogy a krogan átváltott a tegezésre, úgy ő is.* Azt sem ajánlod?
*Elgondolkodott kicsit, majd még vissza pillantott.*
A hajón lévő Egyed említette, hogy ki szoktátok az alakításokat próbálni. Ott lehetek a tesztelésen? Kíváncsi vagyok, hogyan reagál valós környezetben a töltényed az alakított fegyverrel.
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Kedd 14 Feb. 2017, 11:05

* A kacsintásnál koppant neki, hogy mire is akar kilyukadni a szalarián, ezért diszkréten megköszörülte a torkát. *
Úgy vélem, az ő mindennapjai a legérdekesebbek a hajón... * Mondta, hirtelenjében csak ennyi jutott eszébe válaszul. Rá akart kérdezni a miértre és a hogyanra, de... letett róla rövid távon. *

A bemutatót örömmel fogadom. Valószínűleg felesleges lenne tagadnom, hogy lekötnek a rendszerek és a fegyverek. * A halvány mosolya éppen elég volt arra, hogy kilátszódjon néhány hegyes foga. *

Igen, ez egyértelmű... Viszont bárki is tette, el tudta végezni olyan precizitással, hogy ne találjak olyan nyomot utána, amelyet vissza is tudok követni. Éppen ezért el kell ismernem a szaktekintélyét. Kétlem, hogy közvetlenül a C-Sec sorai között lenne, de ugyanakkor a minimális eshetősége miatt nem zárhatom ki teljesen.
Ha látom, akkor valószínűleg felismerem, de rekreálni nem tudom. * Bólintott. * Majd megnézem. A hadsereg még annyira sem érdekelt az ügyben, mint a C-Sec...  Talán egyáltalán nem jutott el hozzájuk az információ ugyanazon az elven, ahogyan engem is eltiltottak több ízben is az ügytől, illetve mindent elmozdítottak a kezem alól, amely kapcsolódhatott.
* Megfogalmazódott benne még valami. Ő jelenleg a saját faja negatív példáját képviselte, legalábbis az általános értékek szerint. Egy jó turián akkor is követi a parancsot, hogy ha az rossz. Nem kérdez, nem bírálja felül, csak teljesíti, mert egy rangban felette álló adta ki a számára, és neki ez a kötelessége.
Caerius nem csak egyszerűen megtagadta a parancsot, hanem számos szabályt és törvényt szegett meg, mindezt egy ügy miatt, ami kis híján a rögeszméjévé vált. *

Még nem tudom, mit hoz majd a jövő... de egyelőre igyekszem ehhez kötni magam. * Épp folytatta volna, amikor megjelent a hanar hologram és az orrához nyúlt. Nem erre számított, éppen ezért óvatosan megmozgatta az orrát az érintés nyomán. *
Érdekes választás a megjelenésre... Viszont szép kivitelezés. Örvendek, Vicu. * Biccentett felé. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Kedd 14 Feb. 2017, 23:14

Egy nőstény mindig sokkal több gond. Csak szaladgál körbe körbe és szórja a szagát. Túl sok ember van ezen a hajón, hogy ne legyél jelentéktelen, de, majd meglátjuk mi fog történni. Ha gond lesz veled, akkor kidobatlak a fegyverraktárból. Ez az én területem. 
Utoljára Keithet? Azt hiszem információk hiányában ítélkezel. A kapitány a főtisztek tanácsával ellentétesen engedélyezte azt, hogy a hajóra lépjetek és egy alapszintű bizalmi státuszt kapjatok. Ez azt jelenti, hogy míg idegen, vagy civil a hajón nem lát vagy ismer Vicuból semmit, addig ti hozzáfértek a legtöbb rendszerhez és megnézhettek szinte bármit. Nem ellenetekre szól, de én azt tanácsoltam a kapitánynak, hogy bőrön át felszívódó azonnali idegméreggel kábítson el titeket, majd rakjon ki az első közeli civil kolónián a tehénnel együtt, vagy szimplán rakjon ki a hajóról az űrbe. És ez még egy humánusab tanács volt a többihez képest. Vicces, de Leto volt ebben a táémában a legkreatívabb, hogy mihez kellene kezdeni veletek.
Erőszakos, de szükségszerű. A vadvidéken már jártál? Nem mi? Arra nem nagyon megy hivatalos útvonal, sőt, mindenki okkal kerüli. Kinetikus gátak. Azok nekem mindig fejtörést eredményeznek. A kinetikus pajzsok... Queont mesélt valamit róluk a múltkor. Meg... Meg is van. Paralizáló töltet kell ellene, mert ha mozgásképtelenek a részecskék, akkor nem is véd.
Használhatsz Karpov VIII-at, amit egyedileg módosítasz, hogy ne legyen nagy a visszarúgása és ne legyen nezéz. Egyszer talán beszélünk róla.
Kovalyov. Rendben, azokkal nincs probléma, de nem mindig a tűzerő a lényeg, ne csak erre menj rá, amikor használsz egyet.
Az az egy mondta? Lehet nem hazudott. Azt nem említette, hogy a Csillogtatói vigyáznak ránk?
Csillantók...
Tök mindegy, azok. Chh.. Ott lehetsz, ha akkor még a hajón leszel.


Ha az én véleményemet kérdezed, akkor talán a legérdekesebb mindennapja Butchnak van. Mindenbe beleeszik... Mindenbe.
Nem is kell a közvetlen kapcsolat. Elég valaki, akinek jó kapcsolata van a C-Sec rendszereivel. Végül is az elsőtisztünk is bejutott a rendszerbe 26 óra alatt.Az implantátumokkal foglalkozók csoportja egyébként nagyon érdekes és szerteágazó kapcsolatokkal rendelkező lehet. A nagybani piacban nem tudom milyen mélyek lehetnek a kapcsolataik, de ami információ kell nekik, azt hamar megszerzik. Ezért vagunk a biotikusokkal olyan... távolságtartóak alapesetben. Volt pár kellemetlen incidens, mert biotikusokat használnak fel a leggyakraban. a veled lévő személy. Ő is biotikus igaz?
Én is örvendek Caerius A megjelenítő rendszer teljesen stabil, ha valami miatt elmenne a hajón a létfenntartás bizonyos szinteken, vagy szekciókban, akkor a karbantartásba tudok így segédkezni. Eredetileg sem csak képi megjelenítésre terveztek, a fizikai állandók kiszámításához plusz memóriaegységek lettek beüzemelve. A jelenlegi megjelenés a 4A tesztkép. A 16B turián férfi. Egy a hajónkon utazóról vettünk mintát 14 hónappal ezelőtt. * Mondta, majd átvette az alakot. Határozott vonások és tartás, bár furán hat vele Vicu hangja. * A kivetítőpaneleket ott találod, a hozzáférésed engedélyezett megtekintésre, de módosítási engedély nincs.
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Szer. 15 Feb. 2017, 13:45

*Amint felfogta, hogy a krogan pontosan mire célzott akaratlanul is elmosolyodott a feltételezésekre. Kihúzta magát, nem volt ritka, hogy a neme miatt került volna hátrányba, de mint a legtöbben, ezen átlagban ő is hamar felül kerekedett. Habár elég régiek voltak ezek a sztereotípiák, annyira begyökereztek a társadalomba, hogy még mindig nem lehetett kivágni őket. Az is igaz viszont, hogy talán manapság hamarabb fogadták el.
Mosollyal fonta karba a kezeit, mialatt Thudot nézte.* Szövetségis vagyok, mindig is sok férfi volt körülöttem. Nem fogok gondot okozni. Tiszteletben tartom, hogy ez a te területed.
Nem mondom, hogy nem lehetséges. Eddig abból táplálkoztam, amit Root megmutatott magából a Fellegvárban. Nem sok de könnyem változhat.... *Mondta nyugodtan, majd csak apró lepettséggel hallgatta a férfit. Nem vallotta be, hogy esetleg hibásan döntött előre, de figyelembe vette, hogy már másodjára hallja azt, hogy lehet nem kellene rosszul ítélkeznie Keith fölött.... Az idegméreg miatt zavart mosolyt mutatott de legyintett párat.* Nem veszem fel... ..... Hm... mégis mennyire kreatívot? * Az járt a fejében, hogy talán nem kellett volna megkérdeznie, de már lényegtelen volt. Kimondta. Az, hogy a legénység ilyen bizalmatlanul állt hozzájuk nem volt Celnek meglepő, tudván mikkel foglalkoztak időnként. Az, hogy ettől függetlenül mind őszinték voltak velük, s hogy a notórius hazudozó tartotta az egyességet viszont igen.*

Nem bevallom arra még nem. A szövetséggel nagyon sok helyen jártam... de az kimaradt. Igy már sejtem, hogy nem véletlenül. Nagy fejtörést tud okozni, de nagy segítség az olyanoknak, mint nekem. *Az idézetre bólintott.* Igen..az is hatásos lehet, illetve az is amit éppen fejlesztesz ki. A gátak érzékenyek a magas és a nagyon alacsony hőmérsékletre.
Lehetséges. *Elmosolyodott. Az, hogy a krogan nem vetette el azonnal az dolgot, hanem többször is megemlítette, nagyobb esélyt adott a dologra.* Értem. Tudom, hogy fontos az is, hogy mekkora a kapacitása, mennyit enged tüzelni mielőtt felforrósodna és milyen a tűz gyorsasága.... gyakran nézem a pontosságot és a sebzési értékeket.... meg persze a súlyt. Mint látod nem egy tank vagyok, de gyakran kerülhetek frontvonalra. Fontos, hogy gyors tudjak maradni.
Nem, azt kivételesen nem mondta. Csillantók..... *elgondolkodott*
Nem ismerem olyan nagyon a Hannárok kultúráját. De a Protiánokat nevezik így..... igaz?

Remek! Megegyeztünk! *Elgondolkodott még majd nekitámaszkodott az asztal másik oldalának.* Mond Thud, hogy kötöttél ki végül a fegyverek alakításánál? Úgy értem...köztudott, hogy a kroganok remek katonák és zsoldosok. Erősek és van egyfajta vérszomjuk... de nem hallottam még olyanról, aki szerkezetileg is komolyabban tudott részt venni a fejlesztésekben, alakításokban. Mindig is volt hozzá tehetséged vagy a tévhitek hibásak és többen is komolyabban foglalkoztok a frontharcon kívül mással is? *A hangneme nem volt sértő. Valóban érdeklődött. A kroganok nem voltak benne a központi szövetségben, így Cel annak idején nem találkozhatott eggyel sem. Akikkel meg azóta az útja összesodorta főleg zsoldosok voltak. Volt hogy bajtársak voltak...volt, hogy nem.*

Örülök, hogy megismertem Thud. Megnézem Katet a gyengélkedőn. Remélem később még nyílik alkalmunk beszélgetni. *vigyorgott azzal biccentve indult ki.* Nem zavarom a munkájában, köszönöm a beszélgetést.
*Amint kiért körbenézet. Hosszan gondolkodott el.* Vicu... tudnál nekem útvonalat mutatni Katehez? * azzal elindult arra amit mutattak neki. Hosszan gondolkozott a beszélgetéseken, a legénység ismert tagjain. Keithen és a feladatán. Mindenben több volt, mint először gondolta.*  Remélem Caerius jutott valamire....
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Hétf. 20 Feb. 2017, 11:56

A minden... elég tág fogalom, habár egy varren tekintetében reális. * Foglalta össze a gondolatait az állattal kapcsolatban. Látott már párat, szelídet és vadon élőt is, és amellett, hogy a maguk módján aranyosak voltak, legalább annyira rettentőek is. * Volt egy, amelyik lenyelt egy teljes fegyvertárat a C-Secnél... Amikor a gyomornedveit elkezdték bontani az anyagot és robbant, akkor böfögött egy hatalmasat és lefeküdt aludni. Gondolkoztunk rajta, hogy megtartjuk...
* Csendben hallgatta a szalariánt, végül pedig bólintott. * Igen, biotikus... És valószínűleg éppen ezért akar ilyen készségesen együttműködni az ügy megoldásában. Igen, a kellemetlen tapasztalat... csak egy "incidensről" hallottam, amelynek áldozata a legénység tagja volt... Történt más is azon kívül?

Azt hiszem, lassan ideje lenne megkeresnem a kapitányt... és meglátogatnom a tehenet...

Megkérdezhetem, hogy ki a tervező? Őszintén szólva, lenyűgöző munkát végzett és a kivitelezés is első rangú. * Amikor Vicu felvette a turián képét, Caerius halkan nevetett rajta. * A befelé fordítható ujjnak sok előnye van a karbantartásnál, de... nem illik hozzád ez a forma.
Ezzel a lehetőséggel élni fogok... * Mondta, majd oda is lépett a panelhez, érdeklődve kezdte vizsgálgatni. Tartotta magát az engedélyhez, tényleg nem piszkált bele, pusztán alaposan szemügyre vette az elemeit. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Kedd 28 Feb. 2017, 23:28

Szövetségi, bárpultos vagy szajha egyre megy. A nő az nő, te is riszálod a csinos feneked, mint a többi nő. * Horkantotta. Bók volt, még ha nem is annak szánta. * A kapitány egy hirtelen haragú paraszt, de ez nem akadályoz meg senkit abban, hogy kövesse... Ne is vedd, nem a személyetek ellen szólt. De, a személyetek ellen. Egyikőtök sem olyan bizalomgerjesztő. Mennyire? Ez az a kérdés, amire nem akarsz választ kapni hidd el.
Milyen hajón voltál? Biotikus vagy ugye? Hmmm Hmmm... Érdekes. Még hasznos leszel, talán mégis jó ötlet volt a hajóra engedni. Nem, nem vagy tank, de néha érdemes lehet előre küldeni. Gondolom gyors vagy sőt, biztos. Ilyen vádlikkal... Ha még nem mondta, akkor majd fogja. Olyan néha, mint egy rossz szónok, majd amikor egy relé mellett állunk akkor maradj mellette. Igen, azt a német istenítik.
Chhhh... Mégis mit gondoltok, egy Krogan hajón csak harcosok léteznek? Lehet, hogy a karbantartókat nem becsülik meg annyira, deugyan úgy megvannak. Vannak tudósaink is. Végül is a népünk a csillagokig fejlődött. Vagy a tiéid mint okosak? Mind meg tud javtani egy hajtóművet? Chhh... Már régóta. Kölyökként is érdekelt, hogy mi miért működik. Nem örültek neki, hogy nem elsősorban harcos vagyok, de a csatamezőn is megállom a helyem.
Kit? Jah, a tehén. * Mondta, majd köszönés nélkül hátat fordított a nőnek és foglalkozott tovább a dolgával, mintha meg sem zavarták volna. *


Sajnos reális. A hajtóanyaghoz nem fér hozzá, különben azt is megkóstolná. A varrenek igen erősek és a többségük intelligens és hasznos. Ez a példány... ... ... * A hadarás után hosszú, kínos csend következett, majd egy sóhaj. * Csak olyan, mint a gazdája. Főként csökönyös és hirtelen. Óh. Azt a példányt használhatták volna hulladékhasznosításra.
Értem, tehát biotikus. Ez némi ellenszenvet vált majd ki a legénység egy részéből, igazából a többségből. Vannak, akiket nem zavar, végül is a másodtisztnek is voltak inplantjai, aztán eltávolíttatta őket. Hmmm... Mennyire hiányzik Strausstól a Kék Duna keringő...  * Mondta, majd lehunyta a szemét és dúdolni kezdte. * Vicu, elindítanád kérlek?.. 5 decibellel hangosabban. Köszönöm. * Mondta, majd a jókedve tükröződött a szemében, ahogy hallgatta. * Ilyen komoly incidens csak egy volt. Viszont előtte volt két biotikus a hajón, akik... Elég kellemetlen helyzetbe próbáltak hozni minket és szabotálták az érzékelőket, hogy ne vegyük észre az érkező négy kisebb cirkálót. * Mondta, majd szélesen elmosolyodott. * Szerencsénkre a pókunk nagyon erősen tud csípni. Bár elég sok volt utána a kár, erőterek tartották egyben a hajót.


Valamiért az a sejtésem, hogy egy helyen találod őket. A Kapitány szereti a kiskedvenceket.
A paneleket Lear és Osenko tervezte. Nagyon jó beosztottaim vannak, jó fantáziával. Most egy hordozható kivetítőrendszerrel foglalkoznak, hogy ha Vicu felszíni felderítésen akarna részt venni megtehesse.

Egyetértek. Nem is érzem magam turiánnak. Sokkal közelebb ál hozzám a 4A tesztkép megjelenése, de gondolkodom egyedi formán is. Végül is egyéniség vagyok. Szeretném, ha az egyéniségemet kifejezné a megjelenésem is.

 * Keith természetesen a betegszobán volt a bioágyon pihengető tehénnel és egy nagy fürtös almaszőlőnek tűnő gyümölcsből szemezgetett neki egy székről ülve. * ....Ugye, hogy jó igaz? Az a némber nem is gondolt rád, csak magára, hogy neki jajj de rossz lesz, ha nem kap enni, bezzeg a te etetésedre nem gondolt. A fene a bajszát az orra alatt. Tényleg, fel kellene hívnom a kis bajuszkájára a figyelmet. Nincs neki, de tutira egy órát nézegetné magát a tükörben, hogy van-e... * Mondta nevetve, majd újabb falat. *
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Szomb. 04 Márc. 2017, 10:58

*Cel egy pillanatra megilletődött a szóhasználattól amit a Krogan használt, ám a végére csak elvigyorodott a nem szándékos bók miatt. A túlontúl őszinte mondatokra felnevetett egy kicsit.*
Nem én mondtam....de követitek éppen ezért kell, hogy legyen benne valami más is.
Értem...értem, igazából nem lepődők meg annyira meg rajta. *Legyintett még párat.* Lévén, nem valószínű, hogy normális esetben összekerültünk volna. De pont ez a jó benne.....
*Izgatott volt valamilyen szinten. Nagyon felbosszantotta az ügy amibe belekeveredtek, s nagyon is komolyan vette, mégis izgalmasnak tűnt jelenleg az egész.*
Akkor inkább nem kérdezősködőm tovább.... Hm? Milyen hajón?.... Változó. Főleg a szövetségi hajókon, fregattokon. Néha egy-egy küldetés miatt viszont voltam teher vagy áru szállítón is. Szóval elég vegyes. *Bólintott a kérdésre.*
Pontosan.... Wooah..te vagy az első aki ezt mondja itt nekem. Remélem hamarosan Keith is belátja.
Gyors bizony.... gyakran építenek erre nálam a küldetések alatt is. Ezért nem mindegy például, hogy milyen nehéz fegyvereket hordok. *Húzta ki büszkén kicsit magát, majd lepillantott a vádlijaira. Eddig nem adott a kinézetüknek nagyon nagy hangot. Feszes volt, de szerencsére nem túl férfias.* hm... lehet megfogadom a tanácsod s meghallgatom egyszer.
*Halkan felnevetett mialatt megrázta a fejét. Még nekitámaszkodott az asztalnak mialatt figyelte a Krogant.*
Dehogyis. Szerinted én megtudnék javítani egyet? Ugyan... elismerem a gyengeségeim s ez egyike azoknak. *Nevetett kicsit magán.*
Csak sokkal többet találkozunk harcosokkal, mint bármi mással. Ezért elterjedtebb a közhiedelemben is, hogy mindenki az a Kroganoknál. Ahogyan a Salarianoknál a tudósok.... pedig az sem helytálló folyton....
Hm... pedig lehet jobban kellett volna ennek örülniük. Elvégre, az olyanokból, mint te kevesebb van, harcos meg annál több.
*Azzal kihúzta magát s elfordult felőle halk sóhajjal.* De tudom, hogy ezek a dolgok nem ilyen egyszerűek. Sehol sem ilyen egyszerűek.



*Kopogott mikor odaért, s csak azután lépett be. A boldog mosolya Kate miatt, csak egy pillanatra hervadt le s csapott át lepettségbe. Utána kicsit visszafogottabban vette fel. Belépet.*
Látom addig is volt társasága, örülök neki. Huuuh... valaki nagyon finomat kap.
*Lépett a tehénhez, majd megcirógatta annak az állát.*
Nem voltam benne biztos, hogy mit ehetsz... de majd megkérdezem ezt a öregembert, hogy honnan hozhatok neked ételt.

*Cirógatta úgy az állatott, mintha csak egy házi kedvenc lenne. Boldog volt, hogy láthatta, a tehén rendben túlélte a műtétet. Csak ezután sandított a férfira.* Később szeretnék kérdezni valamit... most kicsit Kateé a figyelmem......
*azzal elgondolkodott h esetleg elnézést kér....de képtelen volt rá.* Köszönöm, hogy figyelsz erre a jószágra.
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Szer. 08 Márc. 2017, 12:43

Remélem, a gazdája sem fér hozzá a hajtóanyaghoz... * Mormolta inkább csak magának. Magas ladba volt a szalarián megjegyzése, amit muszáj volt leütnie... de csak a megszokott módon tette. A C-Sec nem igazán értékelte a Humor Heroldokat a beosztottak között, és ez alaposan beleivódott Caerius mindennapjaiba. * Igen, lett volna haszna, de valószínűleg több káresettel számolhattunk volna el mellette... Így a békés elválást választottuk megoldásnak és egy kolóniára került. Nem hallottam felőle azóta.

* Vissza akart kérdezni a keringőt illetően, de rövidesen választ kapott. Nem kommentálta... és nem is kérdezett a témával kapcsolatban, sokkal jobbnak látta így. *
Ehhez nem feltétlenül van szükség a biotikára. Szabotőr bárki lehet, akinek van egy kis esze, vagy jó kézügyessége és rendelkezik megfelelő utasításokkal... Nem tenné teljesen indokoltnak a bizalmatlanságot velük szemben. Bár... nyilván némileg álszentségnek tűnik, hogy éppen én mondom ezt. A turián nép sem bízik bennük túlságosan, és nyilván nem véletlenül teszik ezt alapjáraton.

Ha nem bánjátok, akkor a későbbiekben még visszatérhetünk erre... * Biccentett feléjük. * Ideje meglátogatnom a betegünket...

* Miután elköszönt tőlük, megkérte Vicut az útmutatásra, úgy vette az irányt a gyengélkedő felé. Már odakintről hallotta a halk társalgást, lelkiekben némi mosollyal nyugtázta, hogy Queontnak igaza volt. *
Remélem nem maradtam le túl sok mindenről... * Mondta, miközben átlépte a küszöböt. * Nocsak... Hamar összeszedte magát. Keith... a tárcád... * A tehén sebtében körülnézett, majd a tárcát ugyanolyan óvatosan adta vissza a tulajának, mint ahogyan elvette. Még meglapogatta a zsebet, mielőtt visszahúzta volna a kis mancsocskát. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Szomb. 18 Márc. 2017, 23:53

Persze, hogy volt. Ha éhen veszik szerencsétlen, akkor annyi a bizonyítéknak. Nincs konyhánk, azaz nincs kimondottan konyha a hajón, de a legénység fele szívesen megsütné. Kivéve Butch... Ő nyersen tépné szét ízes cafatokra. Nem örülnél neki mi? ha megint elveszed a tárcám bemutatlak neki. Hmmm? Öregembert? Kit? * Kérdezte, majd körbepillantott. * Szellemet látsz, vagy mi? * A pillantásából csak az látszott, hogy komolyan gondolja a kérdését. *

* Nekiadta az állatnak a maradék gyümölcsöt, majd a fejét vakargatva nézett a nőre. * Részemről renden. Egy-két órát a hídon leszek, utána meg lelépek pihenőidőre, amíg tart az út. Hmmm? Nincs mit megköszönnöd. Amíg a hajón van én is ugyan úgy felelek érte. Meg, szimpatikus, van egyénisége.

Nem, szerencsére a gazdája elől is épp úgy zárva van. Talán a mi oldalunkról is a káresetek... elhalasztása a cél. Mindazonáltal érdemes a távoltartás.
Sajnos a rasszizmus nem úgy, vagy olyan irányba alakul ki, amilyenbe a legénység szeretné. Ha többször egymás után rossz tapasztalat ér, akkor az a kellemetlen hang a fejedben ragad, még akkor is, ha a valószínűségek alapján nagyobb annak az esélye, hogy csak kifogták a legrosszabbakat. Ugyan ez rám is igaz, de a te fajtád is tud erről mesélni. Igen, pontosan. De, ez is egy előítélet, már, hogy ha azt nézzük, hogy a turián nép rasszista. Te sem tűnsz annak, a megítélésedben pedig a korábbi gyakorlat adott szerepet.
Nem, egyáltalán nem. Akkor később. * Biccentéssel köszönt el, majd visszatért a munkájához. *

* Felnézett, ahogy meghallotta  Caerius hangját, majd egy féloldalas mosollyal reagált elsőre. * Csak az etetésről... Meg majdnem a lopásról. szerencsére nem volt sok fontos dolog benne, meg itt nem tudja mire, vagy hol felhasználni...
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Hétf. 20 Márc. 2017, 19:02

Megsütné? Kitudja, hogy mennyire ehető a húsa.... Várj... kikre gondoltal most? Az emberekre vagy.... Thudra? * Motyogta kicsit elhúzott ajkakkal, az egyedet semmiképpen nem tudta volna elképzelni abban a helyzetben. Hasonló arcot vághatott abban a pillanatban, mint maga a tehén. Inkább csak megrázta a fejét.*
Ha lehet valamennyire zárjuk el egymástól Katet meg Butcht. Bevallom nagyon is érdekel az a Varren, de azért nem szeretném ha felfalna ezt a..... tehenet.
*Keith reakciója s pillantása elég volt ahhoz, hogy legalább annyira zavarba hozza Celt, hogy ne tudjon megszólalni. A férfi nem vette a 'poént' sőt.... Megvakarta a tarkóját kicsit félrepillantva. Ezért sem vette észre ahogyan a kis zsebes újra intézkedik ám ezuttal a kapitány kárára.*
Ki tudja... ki tudja...

Rendben.. akkor majd addig még megkereslek a hídon..... *Egy ideig figyelte a férfit, majd megdőntötte a fejét. A szavak árulkodóak voltak. "Amig a hajón van én is ugyan úgy felelek érte." Celine szerint ez lehetett talán az egyik ok, amiért a hajón mindenki kitartott Keith mellett. Ha szövetségi volt egy hajó, ha nem...a kapitány és a legenység kapcsolata, együttmükődése mindig fontos volt. Kis vigyort engedett meg.*
Jah...jah sejtem. Több egyéniség szorult belé, mint a borj anyjába, mi?
*Utalt is Keith egy pár órával ezelőtti szolására. Az ismerős hangra felkapta a fejét, azzal biccentett.*
Nem... igazából szinte semmiről. Bár ha nem jössz lehet nem vesszük időben észre az enyveskezüt....
*Azzal kicsit szigorúbban pillantott a tehénre.*
Sikerült valamit megtudni az implantátumból?
*Állt fel, kohúzta magát mialatt Caeriusra pillantott.*
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Hétf. 01 Május 2017, 12:28

* Beljebb lépett a terembe, a tehén előtt állt meg és leguggolt, hogy nagyjából egy vonalban legyen a fejük. Vakarászni kezdte az állat állát, míg a másik kezével megtámasztotta a fejét, hogy meg tudja nézni a műtét helyét. Nézte egy ideig a tehenet, inkább csak játszott vele, amíg összeszedte ismét a gondolatait, majd végül megadta a választ egy nagyon tömör formába bújtatva. *
Profi munka.

* Érezte, hogy ennyi magyarázattal nem fogják beérni a többiek, éppen ezért végül felegyenesedett és rájuk pillantott. *
Akár itt is megejthetjük az adatok egyeztetését, a többi anyaghoz kapcsoltan érdekesebbnek fog hatni a mostani elemzés. A jelet később kezdjük visszakövetni, hamarosan... Azt leszámítva is hasznosak a fejlemények, legalábbis részemről mindenképpen.
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Hétf. 22 Május 2017, 00:30

Már sütöttünk meg korábban fajtársát. Minden ehető, ha elég jó a gyomrod a húsa nem is tudom... Talán egy háziasított patkányéra emlékeztetett. A varrenem gyönyörű, bár kicsit testesebb, mint az átlag. Legalább is a többiek szerint, nekem így a tökéletes. Szerintem most is az ágyamban alszik. Úgy horkol, mint én.
Ahogy gondolod. Szabadon járhatsz és a hídra is felléphetsz a továbbiakban is...
* A következő mondat megint olyan volt, ami nem esett le neki. * Nem ismerem az anyját, tényleg csak az állomáson találkoztam vele, vagy csak simán a többi tehénre utalsz? Meglehet, ilyen intelligens példánnyal nem találkoztam... * Hallgatta Caeriust, majd kettőt biccentett és elmosolyodott. * Próbálok úgy tenni, mint aki vágja a helyzetet de... Nem igazán. A jel alatt mit értesz a vezérlőjelet? Queont és az Elsőtisztem ebben az esetben a te... majdnem azt mondtam, hogy embered, de nem illene ide. Óh, meg ha már implantátum. Letot kell megkeresnünk, neki sok volt régebben, de már nagyrészt deaktiválva van és eltávolítva...
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Hétf. 22 Május 2017, 09:13

A gyomrom elég jó, de inkább csak akkor próbálkozom, ilyenekkel ha a túlélésről van szó.....
*Motyogta mialatt megfogta a hasát. Egy pillanatra émelyítő érzés lett úrrá rajta, már csak a gondolat miatt is. Nem szeretett volna mégegyszer patkányt enni....*
Úgy horkol mi? *Mosolyodott el mialatt karba fonta a kezeit.* Azt mondják, hogy az állatok olyanok, mint a gazdáik. Úgy tűnik ez a ti esetetekben sem lett másként.
Köszönöm .

*Celine abban a pillanatban érezte, hogy fel kell adnia. Bármilyen poén, amit vissza fele el kívánt sütni a férfinak, falaknak csapódott. A kapitány nem emlékezett a saját poénjaira. Zavart mosollyal fektette állát a jobb kezébe, úgy nézte tovább. Komolyan elgondolkodott azon, hogy vajon válaszoljon e a kérdésre. Ugyanis nem akart bunkónak tünni a jelen esetben. Az egész érdekes helyzetet végül Caerius megjelenése oldotta meg. Felkapta a fejét a turián férfi felé.*
Hát...  valamit ez is segít.
*Sóhajtott kicsit, végül komolyabban kihúzta magát s bólintott.*
Akkor ejtsük meg itt. Bevallom, nem sokra jutottam, mert engedély nélkül nem tekinthettem meg a felvételt, de azt hiszem egy szép barátság kezdetét sikerült elindítanom. Vagy kettőét.
*Célzott itt mind Vicura és Thudra, azzal a kapitány felé fordult.*
Akkor itt kérdezem meg, Keith, engedélyezed nekem, hogy Vicu megmutassa nekem a robbanás idején készült felvételeket? Szavamat adom, hogy nem érdekel semmi más, de szeretném megvizsgálni.
Másrészről, nem igazán találkoztam még olyan esettel, amikor ilyen nagy távolságban is mükődtek volna a ...... *Egy pillanat alatt megvilágosodott, mielőtt kimondhatta volna. Az átjátszás, a kódolás... a kommunikációra az extranet volt nemzetközileg elérhető bárki számára, ám a valós idejű vagy éppen digitális formában lévő levelezéseknél a Tanács majd a hadseregek, a Szövetség volt pioritási sorrendben. Egy pillanatra elkomorodott. A jelet semmiképpen nem titkosíthatták tökéletesen, ez persze jó hír volt, ám sok más kellemetlen lehetőséget is felvetett* Hallgatlak.
*Nézte Caeriust s csak utána vissza Keithre.* Leto.... biotikus volt?
*Lepődött meg. Tudta, hogy kiről beszélt Root. Vicunak hála, valamennyire sikerült megjegyeznie a legénységet. Főleg a felső szintjét annak a rangsorban. Egy pillanatra nem értette, miért akarta bárki is eltávolítatni a normális implantátumát.*
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Vas. 27 Aug. 2017, 19:52

* A kérdésre először csak kimérten biccentett, csak utána válaszolt szóban is rá. *
- Igen, a vezérlőjelet, amellyel aktiválták magát a "zárlatos" részeket az implantátumon belül. Oh... * Elhallgatott egy időre, majd megköszörülte a torkát. * Akkor azt hiszem, félreértettük egymást. úgy véltem eddig, hogy érdekelnek a nyomozásom részletei, mert személyesen érintett vagy az ügyben a legénységed egy tagja miatt, de... akkor természetesen nem untatlak a részletekkel.

- Ha a kapitány megadja az engedélyt, akkor azokat a felvételeket én is szívesen megtekinteném. Ha megfelelő lassításban és felbontásban elemezzük ki, fontos részleteket fedhet fel az üggyel kapcsolatban és akár fontos nyomokra vagy körülményekre is akadhatunk pár kocka alapján. Ilyen pillanatokban hasznosak igazán a biztonsági felvételek.
- Mint mondtam, megejthetjük itt is, de csak akkor, ha mindannyian érdekeltek vagyunk benne... másként nem bolygatnám fel a betegünk... kedélyét. * Utalt itt a tehénre, aki nagyon is élénken figyelte őket. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Szomb. 30 Dec. 2017, 22:05

A változatos étel a túlélés kulcsa. Nem fogok szintetizált műanyagon élni, ha van mód arra, hogy hús kerüljön az asztalra. 55-nél magasabb IQ-jú lényt nem fogyasztok, szóval lehet a kis barátunk kiesik, na majd leteszteljük.
Pontosan. Én sem vagyok csendes és ő sem. Jah.. és az ő esetében sem. * Utal a tehénre, hogy tolvaj lett, mint a gazdája. * Egyébként Butch-ot megnézheted s ezennel megkérem a hajó legszexisebb hangját, hogy vigyázzon, mindig legyen legalább egy erőtér közötük, ha fal nem is. * Mondja, majd megvakarja a fejét. * Azt hiszem jobb, ha őszinte leszek. Fogalmam sincs, hogy miről beszéltek ti ketten, de tényleg. Még az ajtók nyitópaneljén sem ismerek minden gonbot. Én abban vagyok jó, hogy összeszedjem a galaxis legjobb elméit, hogy csempdolgozzanak velem.
Felőlem a személyi anyagokon kívül azt néztek meg amiket akartok. Utazási naplót, érzékelőnaplót, reaktormódosítást, akármit. Ha olyasmit piszkáltok, amit nem kéne Vicu úgy is azonnal erőtérbe zár titeket és jelzi nekem, vagy annak, aki a vezetésből ébren van.... Már ha szól. Ha megkérdez és értékelhető választ ad, akkor ő is adhat 3-as szintig engedélyeket.
Amúgy, ha jó képeket akartok nézni, akkor menjetek az Astrometriai laborba. Csillagtérképek virtuális megjelentése mellett ott a legerősebb, legrészletesebb a holorendszer. A térképészünk kicsit feltuningolta, mert jobb képi megjelenítést akart, mint a mi látásunké, mert az övé sokkal fejlettebb.
Igen, egy nagyon erős biotikus. 92 implant volt a testében, ebből 24-et kivettek, 30-at deaktiválták és a többit az agytörzsi implantal meghagyták. Az utóbbit azért kapta, mert gerinctörése volt gyerekként. Mesterséges az idegrendszere az agytörzstől lefelé.
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Vas. 31 Dec. 2017, 19:56

Akkor legalább ebben egyetértünk. *Súlyát átette a másik lábára. Felvonta a szemöldökét.* Hogy érted azt, hogy legyen köztünk mindig egy 'fal'? ... Nem félek a varrenektől és nem hiszem, hogy baj lenne.... *Azzal egy pillanatra megtorpant a szövegelésben.*
Mond, hogy nincs Pikkely-viszketés a hajón....

Ezért gondoltam én is a felvételre, miután Vicuval beszélgettem. *Amikor Keith megadta nekik az engedélyt, elmosolyodott. Kicsit tartott ennek az ellenkezőjétől. Főlrg mert eddig többször nem értettek egyet.* Köszönöm
Caerius, késöbb akkor üzenek amikor sikerült Vicutól a felvételt kikérni. Nézzük megy együtt.
*Fordult a Turian felé.*
Kate.... *sanditott a tehénre aki egy pillanatig meghúzta magát, mand mintha semmit nem tett volna, leskelődött.* Szerintem ő nem kaja Root....
Jóval értelmesebb a legtöbb ürtehénhez képest.
*Elkomorodott ahogyan hallgatta, Leto leírását. A túl sok implantátum sosem volt szerencsés. Nem beszélve arról, hogy vajon ezekből mennyi volt legális. Megvakarta a tarkóját.*
Ha valakiben ennyi implant van...sueremcsésebb, hogy deaktiválták. Bele gondolni is szörnyű lennr mit tudtak volna kezdeni vele.....
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 32

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Vas. 31 Dec. 2017, 21:36

Pikkely-viszketés...? Nem, nem akarom tudni ezen a ponton. Láttam elég furcsaságot a Fellegvárban, amelyeket már sosem tudok törölni az emlélkezetemből... * Mondta már-már apatikus hangon, távolba révedő tekintettel. *

Akkor élni fogok a lehetőséggel, megnézzük a felvételeket... És természetesen várok majd vele, hogy együtt nézhessük meg, Ms. Carter. Több szem többet lát, elvégre. * Válaszolta egy kimért bólintás kíséretében. * 
* A leírást hallva, oldalra biccentette a fejét, érdekesnek találta a dolgot. * Az már az ön és közveszélyes kategória, ha engem kérdeztek... * Ellépett a beszélgetőpartnerei mellől, inkább a tehén mellé guggolt és vakarászni kezdte az állat állát, mire az hadonászni kezdett a kezecskéivel a tetszése jeléül. Egy óvatlan pillanatban képen nyalta a turiánt, majd amíg a préda védtelen volt, viszonozta a korábbi gesztust. * 
Határozottan nem olyan faj részese, amelyből vacsorát készíthetne bárki is... * Próbálta félreütni a kezeket, de kevés sikerrel járt, így végül felegyenesedett. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 4 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.