dream.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mass Effect

3 posters

3 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Pént. 13 Jan. 2017, 12:38

Ha nem kényszerítettek volna rá, most sem használtam volna.
*Válaszolta még komolyan, majd kihúzta magát és leengedte a pajzsot. Minden élénk fény, és a levegő tekergése körülötte megszűnt. Vissza állt minden a kerékvágásba. Egy pillantást vetett a legénység jelen lévő tagjaira, akik láthatóan hasonlóan méregették, ahogyan Root közölte.
Carter rádöbbent, nem lesz egyszerű a helyzete ezen a hajón....... Nem mintha ez bármikor is akadályozta volna. Érdeklődve emelte vissza a fejét a kapitányhoz.*
Hogy érted, hogy sok az áruló a biotikusok között? .... Az implanttal rendelkezők, vagy a vele születettekkel? Akiket én ismerek azok teljesen normálisak....igaz is...nem egy körökben mozogtunk eddig.....

Az Armax nem rossz egy ideig használtam a Brawlert....de a Rosenkov!! Próbáltátok már? *csillantak fel a szemei ahogyan egyikről a másik felé pillantott.* A Karpovra esküszöm. *Követte őket, kicsit engedve az állásán. Hallgatta ahogyan Keith kiadta a parancsokat Vicunak. Mindaz amit mondott.... valóban úgy tűnt, több minden rejlik ebben a hajóban, mint ahogyan elsőnek megítélni lehet. Mondjuk....ez már akkor feltűnt, amikor megszólalt Vicu...erről jut eszébe...*
V.I van építve a hajóba? Még a szövetségben belül is nagyon ritka, hogy lenne, mert nagyon drága.....
*Ahogy kimondta kiszálltak a liftből s rá kellett jönnie, hogy nem csak ebben tér el teljesen ez a hajó a számára megszokottaktól. Nagyon ritkán volt lehetősége ennyire jól felszerelt hajóval utaznia. Ahhoz képest, hogy érett katona volt, most gyermekies csodálattal nézett körbe. Eszébe jutott, hogy jobb, ha nem firtatja miből van mindez.....
Biccentett a piloták felé. Hosszan nézett ki előre, csak ezután át Caeriusra. Csendben beszélt, míg elől rendezték az indulást.*
Normál esetben egy embernél életveszélyes lehet az implantátum eltávolítása, ezért sem gyakori, hogy az instabil L2-eseket kicserélik..... gondolod, hogy Kate.... vagyis a tehén túlélhet egy ilyen műtétet? Az egy megbütykölt L3-mas....


A hozzászólást Serahime összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 13 Jan. 2017, 13:33-kor.
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Pént. 13 Jan. 2017, 13:32

Azt már észrevettem, hogy könnyen forr... És külön kiemelték az aktádban is, roppant szórakoztató olvasmány, majd átjuttatom. * Karba tette a kezét, úgy figyelte a két embert, és a legénység tagjait. *
A biotikusok önmagukban nem jelentenek nagyobb fenyegetést, mint egy krogán vagy egy ember. A bizalmatlanság egy tévhit az L2-es implantátumok miatt, amelyek sok... mellékhatással jártak és világszerte lázadások törtek ki miattuk. Néhány őrült tettei alapján ítélnek el egy egész csoportot, valószínűleg hallottál már ilyesmiről... * A teljes emberi fajt előítélet kísérte az idegen kultúrák között, és ez itt-ott kiütközött a Fellegvárban is. Abban ahogyan a C-Sec beosztottjai viselkedtek, vagy ahogyan akár egy kocsmáros szolgált fel italt. *
Ha fegyvert fogtok rá, akkor pajzsot emel. Nem értem a meglepetést. Te talán mosolyogva várnád, hogy valaki fejbe lőjön egy félreértés miatt?

A tehén és az implantátum is egyformán fontos. Ha választani kell a kettő között, akkor a... tehén maradjon életben... * Rövid idő alatt hozta meg a döntést, de számításba vette a legtöbb eshetőséget és körülményt. A tehén fontosabb volt. A megfelelő helyeken az állat memóriájából is visszakereshetőek emlékek... habár a technika jelenleg illegális és kevesen foglalkoznak vele, azért tudta volna, merre keressen ilyen személyt. *
Nem, köszönöm, inkább marad. * Fogást váltott a mesterlövész puskát tartó tokon, hogy kényelmesebb legyen. *

Nem véletlenül ők a turián flotta legnagyobb beszállítói... maradjunk ennyiben. * Ezt könnyedebb tónusban jegyezte meg, mondhatni: elmosolyodott egy kis időre. * Próbáltam, de a Brawler jobban kézre áll... És sokkal többet ki tudok belőle hozni a megfelelő karbantartás mellett, mint egy Rosenkovból, de... részben a népem becsülete mondatja ezt velem. A Karpov sorozat is elég hatásos, ha élhetek ezzel a kifejezéssel.

* A pilótáknak egy biccentéssel köszönt, de nem szólt hozzájuk. Tudta, hogy ilyenkor a legtöbb ember nagyon koncentrál és bárkinek baltát állítanának a fejébe, aki megzavarja őket. *
Ezt az ötletet díjazom... túl könnyen ki tudnának lőni minket. Habár... a felszállási engedély vizsgálatához idő kell, mert amennyiben érvényes, úgy nem alkalmazhatnak ilyen megoldást. A kommunikációs linkek pedig meghibásodtak. Milyen szomorú...
* A kérdést hallva, Celine-re pillantott és halkan, kissé talán lemondóan felsóhajtott. * Túlélheti, ha helyesek a számításaim. Olyan lényről van szó, amelynél jóval egyszerűbb a kapcsolat, mert nem használja gyakorlatilag az implantátumot, csak benne van. Még ha megfelelő módon is kapcsolták hozzá, minimálisnak kell lenni benne az aktivitásnak. Így semmiképpen sem maradhat... Sok múlik az orvos szakértelmén és... nézzünk szembe a tényekkel, mind a két módon jobb lesz Kate-nek. Ha sikeresen el tudják belőle távolítani, vagy ha nem éli túl.
* Azon kapta magát, hogy elkezdett aggódni... egy tehén miatt, amelyet pár napja még a galaxis legszörnyűbb helyeire kívánt. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Pént. 13 Jan. 2017, 23:57

Nem kényszerített senki, egyébként jah, a hajómon elvárom, hogy ha valakire pisztolyt szegezek, az maradjon kussban és tűrje el, ha nem akarja, hogy az első kanyarnál elrugdaljam a zsilipkapuig és kihajítsam a formás seggét. Igen, ez mind a kettőtökre érvényes. * Mondta, majd a szelídebb női hang szólalt meg kiegészítve a férfi mondandóját, amit Keith elengedett a füle mellett.. * 
Természetesen csak ha ezt én is jóváhagyom...
* Keith a fegyverekre vonatkozó beszélgetésbe nem folyt bele, bár a férfivel értett egyet, viszont mellette az Egyed már annál több lelkesedéssel. *
Ez az egyed úgy véli, hogy a Batarian fegyverek, bár alapesetükben gyengék és végtelenül egyszerűek a könnyű kezelhetőség és a nagy stabilitás segít abban, hogy némi szabványtól eltérő módosítással a többi felé emelkedve erősebb legyen.


Hmm? Drága vagyok? Keith? Ezt nem is mondtad nekem. * Mondta szinte mosolyogva, majd ahogy megkapta a parancsot a hannártól az indulásra teret váltott. A hajóban a kiegyenlítési csillapítás miatt a mozgásból természetesen semmi nem volt érzékelhető, csak a hajó ablakai mellett elsuhanó, elmosódó tér látványa jelezte a haladásuk irányát.  Keith ledobta magát a parancsnoki székbe, majd a szék karfáján lévő panelen parancsot adott és megnyitotta a galaxis virtuális képét. * 
Küld rá a koordinátákat... * Mondta, amit a hannárnak címzett. A térképen felvillant két célmegjelölés. Az egyik egy kolónia a Hades Gamma ködben a Farinata rendszer egyik bolygóján, mí a másik egy relé az Exodusnál. * Vicu, Mennyi lesz az út?
Egy kiadós alvás pont belefér az első megállóig. 7 standard óra alatt érünk oda, majd a relé mellett kell maradnunk 47 percig, amíg a hajtómű rektorában Queont elvégzi a módosítást, amit szükségesnek ítél. Az utolsó két ugrás során megint nőtt a hatékonyság, így rontani kényszerül rajta. Ezúton is üzeni: * Itt egy solorian beszédsebességével idéz... * Annak a fajankónak ideje lenne rájönnie, hogy ez a hajtómű nem egy ilyen kis törpehajóhoz való a maga 570 méterével, hanem egy csillagrombolóhoz. A szívem beleszakadna a legszívesebben amiért így le kell fognom szegényt...
Chh... Majd egyszer kiengedheti belőle a fáradt gőzt, de nem hagyhatja maximális hatásfokon. 
Ezt tudja ő is, és neki sem érdeke, hogy a túlerő miatt szétszakadjon a hajótest, de... természetesen együtt tudok vele érezni, neked is ezt kellene tenned. Kifejezned az együttérzésedet... * Mondta, bár Keith valamit nézett a karfa kijelzőjén és látszólag nem is figyelt rá * 
Jah.. Mennyi akkor az összidő?
16 standard óra lesz az út összesen. 
Pazar. Nos, addig is. Ti ketten mihez értetek? Ha már velem utaztok valahogy ki kell fizetnetek az útiköltséget. Cearius ugye? Gondolom a turiánokra jellemző nagyon is hasznos képességekkel bírsz, míg te Cel... te majd vigyázol a tehénre.
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Szomb. 14 Jan. 2017, 01:48

Igaza van Caeriusnak. Ha az L2-es implantátum miatti incidensekre gondolsz akkor annak is van háttere, amit a múltad miatt valószínűleg te is ismersz. Ha viszont az új, megbütyköltekről beszélsz.... akkor pontosan ezért kell mihamarabb előkerítenünk azt aki ezt az egészet csinálja....
*Karba fonta a kezét kedvtelenül, ahogyan a kapitány kimutatta a foga fehérjét. Egy kicsit elhúzta a száját, láthatóan a hang és a modor nem tetszett neki, habár nem volt kényes.*
Normális lény nem engedi, hogy csak úgy fegyvert fogjanak rá..... amúgy is, egyezséget kötöttetek Keith Root. Mondjuk úgy, hogy van egyfajta kötelességed ezért nem lenne szerencsés ha kiraknád bármelyikünket is.
*Amint végre valaki melléjük állt, mosolyt engedve nézet szét. Nem tudta pontosan merre is kellene figyelnie.*
Vicu, igaz? Remélem jól kijövünk majd. ~
A Batarian....hm... van benne valami. Kipróbáltam egyszer egy volt társam Judgementjét... habár az erősségük jóval gyengébb, de a pontossága alap esetben is közelít egy igazán erőshöz, mint például a Rosenkov. Ha valóban pár könnyebb állítással ezt erősíteni lehet, akkor igazán érdekes fejlesztést lehetne kihozni belőle!
*Bólintott mosollyal a hannár felé, majd picit zavartabban vont vállat.*
De persze a szövetségben és a katonaságban nem lehet illegális vagy átalakított fegyvert használni. De...a Devlon fegyverei is hasonlóan pontosak, mint mondjuk a Batarián, csak kicsit erősebbek. Legalábbis a pisztolyaik... leginkább ezeket figyelem meg, mivel én inkább azt használok.... ahh.... Celine, Celine Carter vagyok. Örvendek.

*Caerius felé pillantott, majd kedves mosolyt engedett meg a szája szegletében ahogyan hallgatta. Habár tudta, hogy a férfinak a legfontosabb a nyom, de mégsem akarja, hogy a tehenet elveszítsék. Ennek örült Celine. Furcsának tűnt számára, hogy egy állattal így kijött pár óra alatt de..... úgy tűnik ha átmenetileg is, de csak pár értelmesebb egyeddel fog kijönni a hajón. A tehén meg a ráadás. Talán hiba volt, hogy elnevezte, de nem akarta, hogy Katenak nagyobb baja legyen. Jobb lenne ha mindennek vége, akkor vissza vinnék az egyik bolygóra ahol honosak az Űr tehenek.*

Elfogadom a választ. *bólintott a Turián felé.* A Brawler is jó, sőt....habár gyengébb, mint a Karpov, de pontosabb és többet lehet vele lőni, mielőtt felforrósodik..... mondjuk úgy, hogy nálam meg a hagyományok dicsőítik talán túl a Rosenkovot. Az apám katona, és mindig is a Rosenkovra esküdött. Persze....a pontossága nem sokkal marad el az Armax Arsenaltól.
*Mosolygott szélesen.* Igeeeen....és nagyon nehéz beszerezni olyannak, aki nem Turian.

Igen.... tudom, hogy mindkét eset jobb lenne neki, de..... *sóhajtott, majd inkább előre pillantott. Figyelte ahogyan előkészítenek mindent a relé használatára. Ismételten mély levegőt vett. Nem beszélt túl hangosan, csak, hogy a mellette álló hallja.*
Pallin rám bízta és.... mondjuk úgy, hogy nem erősségem bárkit is hátrahagyni ha tehetem. Akkor sem ha fejmosást kapok érte vagy.... ha csak egy tehénről van szó.

Kifizetni? *Lepődött meg, majd még jobban a folytatástól. Láthatóan halkan dünnyögött valami morgás félét, s aprót vicsorított mellé.*
Ez az alap.... de örülök, hogy ennyire túl értékeled a képességeimet, kapitány.~
*A hanghordozása kicsit gunyoros volt a végén. Kihúzta magát aprót tisztelegve.*
Apró segítségként megtudhatom merre találom az orvosit? Szeretném akkor folytatni a dolgom....
*Nem mintha nem lett volna tervben, hogy megnézze, hogy haladnak Kateal. Láthatóan ő volt az egyetlen biotikus a hajón...a tehénen kívül, aki nagyrészt ebbe bele sem számított.*
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Szomb. 14 Jan. 2017, 16:11

Arról megfelejtkezel, hogy üzletet kötöttél velem. * Közölte teljesen nyugodt hangon, tárgyilagosan, ahogyan az elvárható lett volna. * Lehet, hogy a turiánok nem a legjobbak a kereskedelem terén, de az ígéreteket fontosnak tartjuk. Te a szavadat adtad, hogy cserébe a felszállási engedélyért és a távozásért a Fellegvár légteréből, elszállítasz majd oda, ahova kérem, ha elég információm van; addig a fedélzetről dolgozom és kisegítelek, ha úgy hozza a helyzet... Én teljesítettem a rám eső feladatok nagy részét úgy, hogy ha ismét le akarsz szállni a Fellegvárban, nem tudják rád fogni még azt sem, hogy illegálisan kerültél ki a dokkokról. Innentől csak az a része marad, hogy nagyjából együtt kell működnünk... ami nem éppen teljesíthető, ha véletlenszerűen kívánsz fegyvert fogni Ms. Carterre, a... tehénre vagy rám. Jobban szeretem a logikát, mint az ilyen megalapozatlan és hirtelen lépéseket, amelyekkel szemben valami rejtélyes okból kifolyólag teljes engedelmességet vársz el.
Tiéd a hajó és te vagy a kapitány... viszont ez nem jelent egyet azzal, hogy bármit megtehetsz... legalábbis józan kereteken belül. * Válaszolta Keith-nek, a végén halkan felsóhajtott. *
Egyelőre inkább csak maradjunk annál, hogy nem lőjük le egymást indokolatlanul, a többi kiforr.

Batarian? Hmmm... Az illegális módosítások közül nem keveset láttam és be kell vallanom, voltak közöttük profimunkák is, amelyek tényleg használhatóak hosszú távon... De a többség az első két-három komolyabb használat után komoly problémákba ütközik a hűtés terén. Ha szerencsés a használójuk, akkor nem robban. A jó módosítások kifejezetten drágák, de azok legalább pozitívan befolyásolják a fegyver hatásfokát... Viszont ha valaki rászán egy akkora összeget, akkor sokkal jobban megéri egy eleve erősebb kiképzést használó alapmodellre befektetni... Ha saját maga el tudja végezni a szükséges kalibrációkat, más a helyzet. * A hangjából érezhető volt, hogy szereti a fegyvereket, és nem csak egyszerűen szereti őket, hanem ért is hozzájuk... és az esetleges módosításokhoz is. *
A Karpovhoz készült egy cserélhető tár, ha valahol találkozom vele, akkor majd megmutatom neked. A lényege, hogy egyáltalán nem melegszik a fegyver, viszont érdemes számlálni a lövéseket, mert utána cserélni kell benne a tár szerkezetet egy másikra. Vannak olyan helyzetek, amikor kifejezetten praktikus, hogy a fegyvernek nincs nagyobb hőkibocsátása...

* A beszélgetésbe nem szólt bele, habár megjegyezte az elhangzottakat a hajtóműről... érdekesnek ígérkezett ez a "kaland". *

Caerius... * Javította ki. * Caer, ha azt könnyebben jegyzed meg, szólítottak így kollégáim.
Kifizetni az útiköltséget... Lehet róla szó, de akkor még a mai nap folyamán nekiülök és részletes számlát készítek arról, mennyibe került a hajód indítása a dokkokból... * Mondta már-már derűs hangon. *
Valószínűleg azt szeretted volna mondani, hogy örülnél, ha hasznossá tennénk magunkat és a legénység részeként segédkeznénk a mindennapi feladatokban... és ez esetben még akadályba sem ütközöl.

* A nőre szegezte a pillantását, egy kis ideig fürkészte a vonásait. * Kate tényleg szerencsés, hogy így vigyázol rá... a végén a nyakunkon marad.
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Szomb. 14 Jan. 2017, 23:38

Nem, nem arra, hanem volt két biotikus, akikkel nagyon pórul jártunk. Ráadásul külön külön... Az ilyen mély nyomot hagy. Ha megharap a kutya, akkor nem csak attól fog tartani, ami harapott. De, majd csak megszokjuk a jelenléted valahogy. He? Akkor ismerted meg a csajt, amikor engem és már így véded? Ennyivel szimpatikusabb neked, mint én? ajajjj, még a végén azt hiszem, rosszarc vagyok. * Mondta nevetve. * Oké, ha valami miatt a seggetekbe durrantok annak oka lesz... Erre tehetek ígéretet felelősségteljesen is.
Ez az egyed úgy véli, hogy a kapitány még sosem hozott felelősségteljes döntést.
Chhh.. Csend már. Már mondtam, hogy ne fűtsétek az agyamat. * Mondta, közben az egyik konzolon egy leírás jelent meg az útról és a várható helyzetről. *
* Vicu ha tehette volna elmosolyodik. * Én is remélem, bár inkább biztos vagyok benne, velem jól ki lehet jönni, bár egyesek kivételével a hajón mindenkivel...
* Keith csak a szemeit forgatta a megjegyzésre, majd a Hannár vette át a szót, aki a bemutatkozásra elhallgatott. * A Celine megnevezést igényled? Ez az egyed a hajón egyedi, szólítsd, ahogy kívánságod tartja. Ez a hajó nem tartozik egyik... szerveződéshez sem, a belső szabályzata egyedi. A módosításokat a fegyvereken ez az egyed és a hajón lévő krogan egyed végezte el, aki a Thud Jorgal megnevezést kérte sajátjának. Nem melegednek túl és stabilak a masszív, egy órás folyamatos használat mellett is. Természetesen minden darabot tesztelünk.

Kifizetni alatt nem azt értettem, hogy valutában, hanem, hogy az úttal kapcsolatos egyéb teendőkben... * Kezdte volna el, de a turian kijavította. * Mesés, egy közös húr, amin pendülhetünk, így értettem Cear... Caer... Na... * Mondta, majd a nőre pillantott. * Most nem mehetsz oda. Amit elmondhatok, hogy Kate (Igen, az ő nevét megjegyezte elsőre) jó kezekben van. A dokink megbízható, engem is összerakott egy gerinc és medencecsonttörés után. Két csigolyám implantokból áll, de csak akkor érzem, ha rohadt hideg van.
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Vas. 15 Jan. 2017, 14:03

Ha nem ingerled akkor a legtöbb kutya nem harap. Biztosíthatlak, hogyha nem tartasz rám fegyvert vagy akarsz megölni, akkor nem harapok én sem. *Emelte maga elé a kezeit, majd elmosolyodott a végére, s kezeit maga mellé vonta.*
Ahogyan a legtöbb személy, katona, bandita vagy más egyéb, úgy mi, biotikusok sem vagyunk egyformák. Mellesleg a legtöbbünk nem is dönthetett arról, hogy az akar e lenni, vagy sem.
*A férfi nevetésére Caeriusra pillantott, majd vissza a kapitányra. Halvány mosollyal hallgatta. Kivételesen nem tett megjegyzést az elhangzottakra, habár nagyon nagy volt a kísértés rá. Helyette azonban a hannár tett hasonlót, amire nagyobb mosolyt engedett meg az egyed felé. Így a változó hangulattal nem is tűnt annyira rossznak az egész.*

*Bólintott Vicu szavaira, hasonló jókedvvel.* Igen, volt egy kis időm megtapasztalni ennek az alapját.
Celine, Cel.... ahogyan jobb neked.... Mások is így hívnak, egyed? 
Gondolom a tesztelések nagy része nem a hajón történik. Esetleg egy-egy elhagyatottabb területen? ... Az esetleges hibák fellépése miatt amik a kezdeti státuszban lehetségesek....
Hm.... *Felkapta a fejét arra amit Caerius hozzátett s bólintott kicsit.*
Igaz...de míg az apróbb kalibrálást a legtöbben el tudják végezni akik gyakran használják az adott fegyvert, addig a módosításokhoz nagyon is fejben kell lennie, minden alapnak, vagy magának a fegyvernek a felépítési szerkezetének...... Utóbbi nálam hiányos, szóval én nem szívesen próbálkoznék meg a magam részéről egy módosításban. A Tesztelésben annál inkább. *Vigyorodott el szélesen. Szerette a fegyvereket, hiszen használnia is kellett őket, nem is ritkán. De mélyebb, technikai tudása elégé gyatra volt a legtöbb fegyverrel szemben.
Amint a cserélhető tár került szóba, felcsillantak a szemei.*
Jól hangzik! Hát igen.... nem egyszer lett volna szerencsésebb vele egy-egy küldetés de.... így is meg lett oldva. *Biccentett.* Ezt ígéretnek veszem. Ha találkozol eggyel, szólj.~

Egyéb teendőkben.... *Gondolkodott el egy pillanatra. Igyekezett számon venni a saját képességeit, hogy miben tudna esetlegesen jobban segíteni. Értett a gépekhez és a technikához, de nem volt azért technikus.... Mióta meg volt az implantátuma szinte csak kiképzésekben, harcokban vagy felderítésekben vett részt......*
Ha arról van szó, be tudok segíteni a konyhán....
*Nézet szét a helyszínen lévő legénység között.* Vagy hasonlók....de hamar megtanulom a legtöbb dolgot ha segítő kéz kellene.
 
Nem azért, mert nem bízom a doktorukban.... csupán, időnként több szem, többet lát. De akkor várok még. *Hallgatta egy ideig a férfit, majd apró lepettséggel mérte fel.* A hasonló tőrések utóhatásai, mindig kellemetlenek. Még a szövetségben töltött ideje alatt szerezte a sérüléseket?
*Érdeklődött s csak utána pillantott vissza mosollyal a volt C-Secesre.*
Ha mindennek vége, akkor azon gondolkodtam, hogy vissza vihetnénk valahova, ahonnan honos. Hátha még betudna illeszkedni.
14 óra.... vannak megszokott menetrendek a hajón? Pl ébresztő, vacsora idő vagy hasonlók?
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Vas. 15 Jan. 2017, 16:25

Ha a félelem irányít, akkor sok mindenből maradsz ki és meggátol a tapasztalatok szerzésében, a tanulásban... de nem az én dolgom eldönteni, mit lépsz. * Vonta meg a vállát. * Ha pórul jársz az egyikkel, akkor óvatos vagy a következővel, de egyszerűen beskatulyázni... * Felnevetett * Pár éve kérdés nélkül lőttelek volna le az első találkozásunk után öt perccel, vagy legalábbis hozzábilincsellek egy székhez. Látod? Fontos, mikor milyen esélyeket adsz. Biztosan találtam volna másik hajót is, amivel el tudok indulni, hogy függetlenül folytathassam a munkámat, de így volt a legegyszerűbb és mind a ketten jól jártunk.
Nem védem. Csak logikusan gondolkozom. Ha nehezen is, de el tudok képzelni olyan helyzetet, ahol a te pártodat fognám...
* Sok mindenkitől számított gigantikus oltásra... de pont egy hanartól nem. A zselé-teremtményre emelte a tekintetét, pár pillanatra behunyta a szemét. * Úgy vélem, jóban leszünk.

... ... * Szinte a színeit is elvesztette, ahogyan a krogánról hallott. Kellett egy kis idő, amíg ismét szóhoz jutott. * És még éltek. Szerencsések vagytok. Nem akarom ismeretelenül bírálni, de ők általában nem éppen a technikai tökéletességről híresek. Szívesen rájuk nézek, ha igénylitek...
* Celine felé bólintott. * Veheted annak... Meglepő, de ezen a téren nem csak az Armaxnak vannak jó fejlesztései, hanem az emberek egy különálló, nótorius csoportja is jó úton halad...

* A sérülés hallatán hagyta, hogy halkan ugyan, de kibukjon belőle a gondolata ezzel kapcsolatban; mintha csak egy magas labdát csapna le reflexből. * Ha tippelnem kellene, azt mondanám: belekötött valakibe, aki nem az ő súlycsoportja...
A tehénnel kapcsolatban pedig egyetértek. Talán be tudna illeszkedni. Ha lehetséges, akkor ott jobb helyen lenne, mint egy hajón, de... még meglátjuk, hova jutunk.
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Vas. 15 Jan. 2017, 21:35

Nem kell hasonlatot adni a hasonlatnak, nem vagyok hülye, csak a nézőpontomat vázoltam fel. * Mondta, majd Vicu köhögésreakciójára felhorkant. * Ne akard, hogy átírassalak.
Ez az egyed tájékoztat, hogy ahhoz az egyed jóváhagyására van szükség és a szakértelmére.
Hallod apát? Hallod hallod? Ez a.... majdnem egyed köszöni. 
Egyébként... A holokivetítőket már üzembe helyeztük. Nem úgy volt, hogy választasz magadnak megjelenést?
... ... ... * Vicu nem válaszolt a kérdésre. *
Ezek szerint van dolgod ahelyett, hogy itt bosszantasz minket.
Csak téged.... És természetesen a két folyamat párhuzamosan is kényelmesen tud folyni.

...Vicu, az én javaslatomat még nem vetetted el remélem, a kishúgom a leggyönyörűbb lány a világon.
De nincs két éves.
Attól még veheti a vonásait alapul. Aztán abból kiindulva egy szép érett felnőtt nő lesz belőle. Barátja a szemnek.
Perverz vagy.
Te meg idióta.... (Hallatszott a pilóták beszélgetése is oda.)

Mások az egyedet egyednek szólítják. * Zárta rövidre a témát, majd a kérdésre válaszolt. * Van egy kisebb jeges bolygó az Artemis Tauban. Mivel ott érzékelőtávon kívül esik a hajó mindentől ott szoktunk gyakorlatot tartani. A tesztelésre először a készítő vállalkozik. Utána adja más végtagjaiba, de vállalkozhatsz rá. * Érdeklődve fordult a Turian felé. * Mint ahogyan a turian faj képviselői közt is vannak olyan egyedek, akik kiemelkedően tehetségtelenek a műszaki ismeretek iránt, úgy a krogan nép egyedei közt is szerepel olyan, aki népének átlag egyedeitől kitűnnek. Thud Jorgal a hajó fegyvermestere. Az ezekhez tartozó módosítások a hajó és a legénységének a fegyverzetében mind az ő nevéhez tartoznak. Ez alól kivételt képez az optikai kiegészítő, ami az ellenfél észlelésé segíti elő. Az ennek az egyednek a munkája.

Konyha? Itt nincs konyha. Előre elkészített fejadagok vannak. A nagy része emberi fogyasztásra való, de van, ami a hajón lévő más fajokéhoz tartozik. Plusz a doktor ragaszkodott hozzá, hogy minden ismert fajhoz kompatibilis élelmiszert tartsunk a hajón. Egyszer már jól jött korábban...
* Mondta, majd megütötte a fülét a turian mondata. Már épp válaszolt volna rá, hogy nem is igaz, de a Hannár megelőzte. *
Ez az egyed jelezni kívánja, hogy nem egy személybe. Szintohol fogyasztása után a korábbi kijelentés módosítást követel, mivel olyankor sem felelősségteljes, sem ésszerű döntést nem hozott még.
Téged részegen fogadtalak fel a hajómra, az egy jó döntés volt.
De nem ésszerű...
Egyébként a seregben nem szereztem soha egy karcolást sem. Igazából egy csatában sem soha... Elkerülnek a találatok.

(Amúgy sztem már nagyjából megvannak a személyiségek az itteni NPc-kről, nyugodtan használhatjátok és mozdíthattok akit akartok ^^)
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Hétf. 16 Jan. 2017, 00:23

*Az elhangzottak egy elégé családias légkört teremtettek, amit Celine értékelni tudott, sőt, valamennyire emlékeztette őt azokra az időszakokra, amikor még az Arcturus állomáson volt, nem messze Benningtől. Észre sem vette, de lassan levakarhatatlan mosollyal kezdte fürkészni és hallgatni a beszélgetéseket, az oda-vissza dobásokat. A pilóták felé nézett, majd ismételten vissza. Vett egy mély levegőt, próbált mindent elraktározni az emlékei közé.*

Az emberek nagy része szeretné bebizonyítani, hogy a legtöbb feltételezés velük szemben nem helytálló. Ezért igyekeznek bebizonyítani, hogy valóban helyük van a szövetségben. Valószínűleg ez is hajtja ezeket a notórius dolgozókat....más részét a tudomány...harmad részét meg a pénz. *Vont vállat fél mosollyal.* Semmi sem tökéletes.

Akkor én is így teszem majd. Örülök a találkozásnak, egyed.
Persze, a tesztelés menete természetes. Wooah.... komolyan? Örömmel, mindig jó kipróbálni valami újat!
*A vigyora még szélesebb lett, amint az egyed beszámolója után Caerral pillantott. Megbökte a könyökével a turiánt, hogy ha kiesett az adott pillanatban a jelenből, akkor térjen magához. Hallgatta ezután amit Caerius válaszolt s halkan nevetett fel.*
Most pont bírálsz....
*Azután ismételten felnevetett. Csípőre emelte kezeit.*
Az egyed azt mondta, hogy ez a Krogan sok mindenhez ért, kivételesen. Beszélgess vele. Hátha ellestek egymástól egy s mást Thud Jorgallal. Lesz 14 óránk, amíg gondolom lezajlanak a szállítások.

Fejadagok? *Kérdezte s abban a pillanatban lefagyott a mosoly az arcáról. A lapos hasán simított egyet végig, majd mély sóhajt hallatott.* Azt hiszem az első megállónál vennem kell több adagnyit..... ........ most csak édességek vannak nálam....talán 2 kg.... az szerintem pont elég másfél napra....
- Mennyi időre? Egy normális ember belebetegedne ennyibe!
*Szólalt fel hüledezve az elhangzottakra az egyik pilóta, habár nem nézett fel. Cel feléjük kapta a pillantását zavart vigyorral.*
Ha időközönként nem pótlom a cukorbevitelt, akkor Hipoglikémia léphet fel nálam.
- Hipo...micsoda?
*Cel már szóra nyitotta a száját, de Vicu megelőzte.*
- Hipoglikémia. Előfordulható , nem önálló betegség az embereknél. Akkor lép fel, ha tartósan alacsony, 3,5 mmol/l  a vércukorszintjük.
Shhhh * húzta el a száját Carter,  majd az egyed és Caerius felé fordult.* Habár Vicu megállapítása helyes volt, az esetemben nem betegség, hanem mellékhatás. A mai implantátumok stabilak, de a biotika nem tökéletes. Ezt majd én rendezem.
*Vont vállat.*

Gondolod? *engedett meg a Turián szavai után egy vigyort, majd ahogyan ezt az egyed tovább toldotta, csak szélesebb lett. * Megértem, hogy nem hangoztatja akkor......
De gondolom nem, mert elefánt bőre van. Szóóóval...melyik egységnél volt? Mit csinált?
*Érdeklődött tovább. Szeretett találkozni olyanokkal akik hasonló munkát végeztek, mint ő. Hiányoztak neki az eszmecserék....habár jelen esetben nem volt benne biztos, hogy az alapjáraton bunkó....nak tűnő férfitól ezt megkapja.*

*Bólintott még Caerius felé.* Igen...első a munka. Ha gondolod, később megoszthatnád amiket eddig találtál az ügyben. Hátha tudok valamiben segíteni, hogy nyomokat szerezzünk.... bár gondolom a legfontosabb az, ami Kateban van...illetve ő.
*Nézett előre még aprót elgondolkodva, majd körbenézett.*
Hm.... Keith kapitány~ *Nyújtotta szándékosan el a végét, ismételt mosollyal.* Körbenézhetek? Gondolom nem kell ennyi személy a hídra jelenleg......
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Hétf. 16 Jan. 2017, 11:36

Hmmm... * Mondott épp csak ennyit, mert nem akarta hangosan folytatni. Vicu reakciói közelítettek egy A.I-hoz... Azok közé a virtuális intelligenciák közé kezdte sorolni, amelynek a fejlettsége és a programozása megközelítette a mesterséges intelligenciáét. Ha egyáltalán legális volt, akkor pár apróbb kóddal kellett keretek közé szorítani, ezek miatt egyensúlyozhatott a határvonalon. *
Nem nevezném igazán bosszantásnak... mindössze egy elmés szópárbaj.

Szívesen megnéznélek titeket munka közben... ami azt illeti. Elég határozottan kialakítottnak tűnik a rendszer, és valószínűleg bevált. Kiegészítem azzal, amit tudok, cserébe egy-két trükköt én is ellesek. Azon szerencsések közé sorolhatom magamat, akik jó érzékkel születtek a fegyverekhez és a kiképzés sem utolsó tapasztalati előny. A turián hadsereg nagyon komolyan veszi az oktatás ezen részét is...
* Amikor Celine oldalba bökte, rápillantott. *
Sosem állítottam, hogy előítéletektől mentes lennék... de az utóbbi néhány évben sokat javult a helyzet. Főleg ami az embereket illeti. Vannak bosszantó szokásaitok, viszont mégsem annyira lehetetlen együtt dolgozni veletek, mint azt korábban gondoltam.

Oh, kellemes meglepetés. Ettől függetlenül felkészültem, saját adaggal érkeztem, amely viszonylag hosszú időre elég. Ha meg akarok izzasztani a Fellegvár éttermeinek 85%-ában egy-egy szakácsot, akkor elég csak bemennem és nekem való ételt kérnem. Az egyenruha csak dob a helyzeten. * Miközben ezt mondta, oldalra pillantott, így idézte fel a vicces emlékek egy részét. Étlap ide vagy oda, a kínálat sokszor nem egyezik. *
Érdekes ár az erőért cserébe... de járhattál volna rosszabbul is.

* A hanar megerősítette az elmotyogott gondolatát, ami miatt némi meglepetés költözött a vonásaira. Habár kibukott belőle a gondolat, az igazára nem feltétlenül számított. * Végül is... Még él, ez pozitívum.

Ami a nyomokat illeti... még várnék vele. Egészen pontosan addig, amíg el nem dőlt Kate sorsa. Ha sikerül megszerezni az implantátumot, és átvizsgáltam, beszámolok a részletekről. A kapitánynak is, mert ha jól sejtem, érdekelt az ügyben...
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Hétf. 16 Jan. 2017, 17:38

Azért van, amitől  nem fogunk megszabadulni, mert tényleg igaz. Ilyen a kapzsiság a türelmetlenség, az indulatosság. És ennek a hajónak itt vagyok én is, akire mind a három jellemző. Bár én legalább tisztában vagyok az erényeimmel. Engem nem érdekel, hogy mások mit gondolnak rólam, tisztában vagyok vele saját magam is, a többi meg mehet amíg engedem. Frankón. * Talán egy elhaló kuncogás volt a háttérben, de valahogy elvesztette a nagy monológ a... fajsúlyosságát. *

Ha részt akartok venni egy-egy gyakorlaton én nem bánom. Csatlakozhattok. Általában 3 vagy 4 fős csapatokban szoktunk haladni, az újoncokat mindig én viszem, szóval pont megleszünk. 

Igen, fejadagok. Egyébként amit az előbb kérdeztél, a napi rutinnal kapcsolatban... Igazából nincs. Vicu ebben a tekintetben a mi kis istennőnk, akinek a parancsait követjük. Ez azt jelenti, hogy mindenki azt csinál, amit akar. Például, ha én felkelek a nap egyik pontján, kajálok és játszom Butch-al, aztán ha elkap a buzgóság, akkor szólok Vicunak, hogy belépek munkába ő meg a nyakamba sózza amit talál és ami a képességi és képesítési szintemnek megfelelő. Már ha épp a hajón vagyok és van is mit csinálni. Sokat vagyunk úton, a köztes időkben meg űrállomásokon szoktunk dekkolni... Akarom mondani dokkolni.

Cukorzabáló. Legalább ledolgozod a sok kaját. * Mondta mosolyogva * Hmm? Melyik egységnél? Mit érdekel? Eljöttem ez a lényeg. 
Nem elküldtek? * Fordult meg az egyik pilóta, majd inkább visszafordult, mintha itt sem lenne. *
Nem, eljöttem a tárgyalás után. Felmentettek gyíkarc. Az egy idióták gyülekezete, akiket csak a hülye törvénykönyvük érdekel, amivel nem értettem egyet, ennyi. Tök mindegy melyik egységben voltam, te akkor még úgy is kölyök voltál. 10 éve még más volt az is. Legalább a fele már úgysem él.

Jah, érdekelt. Egyszer kétszer már belefutottam ezekbe. Nem csípem azokat, akik elhelyezik őket. Embereket rabolnak el, úgy ültetik el bennük, hogy a már meglévő implantokat cserélik ki. Vagy a tudtukkal, vagy a legtöbbször a tudtuk nélkül. Van amelyiket úgy programozták, hogy fájdalmat stimuláljon, mintha még mindig a régi L2-es lenne... Aztán amikor kell bumm... Így ment ki az egyik oldalfalunk is.
Szerencsétlen Leonard. Az egyik gépészünknek, Belril Osenko-nak az kisöccse. Elaludt egy tuti csaj mellett az egyik kocsmában a... Hol is voltunk? Azt hiszem a Hades Gammában. Két nappal később került elő, azt hitte csak kiütötte magát és egy sikátorban ébredt még mindig ittasan és nagyon erős fejfájással.

He? Persze, persze, menj csak, de az orvosinak a közelébe se menj. Vicu elkísér, ha valami kérdésed van neki tedd fel.
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Hétf. 16 Jan. 2017, 22:05

*Celine apró mosollyal hallgatta, ahogyan a faji témához Keith hozzá tette a maga részét. Habár a végére úgy tűnt, hogy a férfi, már nem pontosan tudta, mit is akart kihozni a dologból. Nem szólt bele, csak mosollyal végig hallgatta, így nem ő volt aki kuncogott a háttérben. Kivételesen.*

Igen, igen, remek! Már alig várom! Mindig jó megismerni új gondolatokat egy-egy gyakorlat alatt. * Bólintott rá a kapitány és a turián szavaira. Végre úgy tűnt, van valami, amiben mind a hárman egyet értenek.*
Bosszantó? Mint például? *Kérdezte kíváncsi mosollyal, mialatt figyelte.* És még jobb lesz majd! Meglátod, csak győzd kivárni!

Ahh..... túl nagy szabadság.... nehéz lesz megszoknom..... a Fellegvárban is ezért kóvályogtam mostanság. Se egy hír a továbbképzésről, sem küldetés... túl nagy a csend a részlegünk körül.... *Arra még gondolni sem akart, hogy esetleg csak Ő nem kapott direkt semmilyen küldetést. Igaz, hogy előzőleg nem győzte meg túlságosan Udinát a bevetés után, de..... sosem volt még gondja, és levelet sem kapott, hogy meg kellene jelennie a felettesei előtt. Nihlusról sem volt hír, így abban reménykedett, hogy az időpont tartva lesz és esetleg találkoznak megint....ezért próbálta magát elfoglalni az állomáson. Igaz... most, hogy eljött minden kuszább lesz...* Mindegy...megszokom.... *Lemondó sóhajt hallatott...ez pedig csak annyit jelentett, hogy lehet valaki áldozatul esik majd az unalmának.....*

Nekem szerencsére ilyen problémáim nincsenek...de mindig is érdekelt, milyen íze lehet annak, amit fogyasztotok. Bár amikor erről kérdeztem egy-egy fajodbeli ba....ismerősöm, akkor csak annyit mondtak, hogy nem ehetek mert akkor nem marad nekik.....
Még csak nem is azzal védekeztek, hogy esetleg mérgező nekem....hanem, hogy mindent felennék.
*Motyogta a végét már duzzogva, végül felkapta ismételten a fejét. Halvány mosolyt engedett meg.*
Nem panaszkodom. Csak sokat kell ennem, és figyelni a cukorszintre is.... Igazából a legtöbbször élvezem is.
*Nevette el magát mialatt megcsapkodta megint a lapos hasát.*
Pontosan! *Biccentett Keith felé.*

Miért ne érdekelne? Ez természetes, elvégre én még ott vagyok....
*Kezdte kicsit elhúzva a száját, de felfigyelt a pilóta elhagyott szavaira. Lepetten nézett vissza.* Nem igaz az állításod...ha így lenne, már rég nem működne a szövetség, pedig láthatóan jó ütemben fejlődik! Habár én sem értek vele mindig egyet, de talán emlékszel még  Sun Tzu maximájára,: "Aki mindent meg akar védeni, az semmit sem tud megvédeni." *Morrant picit karba font kézzel.* Minek nézel? Tizedesnek , netalán 1. osztályú közlegénynek? .... közlöm veled, hogy 8 éve szereltem fel a szövetségbe.

Rendben, akkor várok! * Biccentett még Caerius felé, majd vissza pillantott a kapitányra s a másik pilótára. Habár az előbbi haragja még nem tűnt el, kellemetlenül hallgatta a történetet. Az implantátum beültetése nem kellemes, a legtöbb esetben utána sem, és csak nehéz kiképzések árán lehet valóban elérni, hogy az illető kiaknázza a lehetőségeit. Ezzel együtt mindenkire másképpen hat....valakinél gyengébb...másnál, mint Celinenél, igen erősé válik. Habár maga mögé emelte kezeit, de azok ökölbe voltak szorulva.*
Azt mondjátok, leginkább biotikusokat rabolnak el, és cserélik ki az implantátumokat?

Úgy lesz..úgy lesz... akkor engedelmetekkel eltávra mennék. *Fordult meg, s tett pár lépést kifelé. * Vicu, jársz velem egyet? Közben mesélhetnél kicsit, vagy segítek válogatni a hologramodat illetően ~
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Kedd 17 Jan. 2017, 12:09

* Egészen addig komolyan is vette az elhangzottakat, amíg valaki fel nem nevetett a háttérben. Csak egy halk sóhajjal nyugtázta, de nem fűzött hozzá többet... Nem ismerte még a kapitányt, de a rövid idő arra elég volt, hogy egy bizonyos sztereotípia tagjának tekintse. Sok fajtársához hasonlóan, ő is kategóriákra osztotta a jellemeket, és habár mindenki külön egyéniségnek számított, az alapok hasonlítottak.
Keith ez alapján kapta meg egyelőre a "majdnem-menő" címkét... *

Talán lesz alkalmunk rá...

Tehát ha mozgásban akartok maradni, akkor kénytelenek vagytok elvégezni a munkákat előbb-utóbb, és mindenkinek megvan a szerepe, viszont nincs beosztás, mindenki a saját ritmusa szerint dolgozik, ha jól értelmezem. Érdekes koncepció... * A saját megítélése alapján, furcsa lehetett ilyen szabadságban élni és végezni a feladataikat. Kissé komolytalannak tartotta. Az otthonában megszokta, hogy csak a gyerekeknek nincs igazán fontos feladatuk. Azaz nekik is volt, de nem annyira szigorúan kellett betartaniuk, mint a felnőtteknek, vagy a fiataloknak, akik bekerültek a katonasághoz. A katonaság után került a C-Sec-hez nem sokkal... ahol szintén megvolt a beosztása.
Úgy döntött, egyelőre halad majd a saját megszokott ütemterve szerint, itt-ott pedig alkalmazkodik a többiekhez, ha szükséges. *

Feladatot kerestél magadnak... és szó szerint neked futott. * Jegyezte meg Celine-nek. Elvégre a liftet már eleve sietve érte el, amelyben a két ember tartózkodott és rájuk sózta Kate-et. * Talán szerencsés véletlenek...

Attól nem tartok, hogy elfogyna... Attól már inkább, mi lenne veled tőle. Általában allergiás reakciókat váltanak ki a szervezetből, ha olyan fogyasztja, aki nem tudja feldolgozni. Genetikától függ, mennyire erőteljesen. * Itt hosszabb ideig hallgatott, de végül hozzátett még egy apróságot. * Kis híján belehaltam egy hamburgerbe, pedig egész finom volt.

* A társalgást figyelmesen hallgatta. Elküldték... vagy eljött, de mindenképpen volt egy tárgyalás. Ez azt jelentette, hogy hatalmas hibát vétett vagy parancsot tagadott meg, másként nem hoznak ilyen drasztikus döntést. Az embereknek szüksége volt mindenkire a katonaságnál, mert kisebb fajnak számítottak, rövid múlttal, fel kellett mutatniuk egy bizonyos erőt, amellyel igenis elismerték a létezésüket a Fellegvárban... Ha pedig kitettek valakit, annak tényleg oka kellett legyen. *
Ennél egyértelműbbé csak azzal tehetnéd, hogy a múltad egy olyan szakaszáról van szó, amire nem szívesen gondolsz vissza, ha egyszerűen kijelentenéd.

Értem... Akkor erről majd beszélünk.
Nos, amíg várunk a végeredményekre, addig átnézek még néhány fontos adatot és elrendezek pár dolgot, amire később nem lesz időm. Vicu, kérek egy jelölést a csomagjaimhoz, a többivel boldogulok. * Amint a halvány sáv megjelent a padlózaton, biccentett. * Köszönöm.
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Kedd 17 Jan. 2017, 12:56

A bosszantó része engem is érdekel. Biztosan csak az irigység beszél belőle. * Mondta mosolyogva, majd felnevetett. * A túl nagy szabadságot is meg fogjátok szokni, igazából mindenkinek megvan a saját ritmusa. A hajó nagyon egyben van, ha meg csatába kerülünk vele mindenki tudja, hogy hol segíthet a legtöbbet. Nem kell igazán parancsokat adni, ha mégis, akkor pedig szó nélkül követik. Ez egy jó legénység, csak.. kicsit más.

 A turian ételek.. Hmm.. egyet láttam, ami jól nézett ki, valami mérgező, azaz nekünk mérgező bogyóból készült lekvárféle, valami zselé volt. Cseszett jó volt az illata.

* Egészen addig a pillanatig volt laza és komolytalan a pillantása, amíg Cel el nem kezdte a Szövetség milyen jó szöveget, amivel nagyon hamar kést mártott Keithben. A férfivel együtt erre a kijelentésre a két pilóta is teljesen elhallgatott, nem akarták most hergelni a kapitányt, a viccelődésnek itt nem volt helye. * Na jó, idefigyelj, mert csak egyszer mondom el. Az ilyen magasröptű propagandaszöveget és a Szövetség dicsőítését ezen a hajón rohadt gyorsan felejtsd el. Érdekli a fenét a rangod, vagy, hogy mióta vagy a tagja, ezen a hajón ez így tabu világos? Nem, nem magyarázom el és nem figyelmeztetlek még egyszer. Ha ezt nem bírod magadban tartani, akkor meg az első állomáson elválnak az útjaink. * Mondta hidegebb, nyugodtnak tűnő hangon. Egész más volt ez a reakció, mint az ugratásokra korábban. *

Persze, elkísérlek. Még fajt sem választottam, egyenlőre érzelmi kapcsolatot próbálok kialakítani a végtagok fogalmával és egy egyedi megjelenésen dolgozom. Megmutathatom majd a vázlatokat.. * Mondta, közben Caeriusnak is szólt. *
Természetesen... Amennyiben bármilyen kérdésed van, vagy szükséged van valamire kérlek jelezd.
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Kedd 17 Jan. 2017, 19:52

Irigység? Teljesen új koncepció....  *Mosolyodott ő is el ahogyan hallgatta őket.* Ez érthető. Valószínűleg volt idő arra, hogy a legénység összeszokjon, csiszolódjon a keményebb helyzetekben is. Ha valóban gyakorlatozunk egy kicsit, akkor csak hasznos lehet. Elvégre.... mi ketten egy kicsit kötöttebb és mégis más részről jöttünk.
*Mutatott hol magára, hol Caeriusra folyamatosan váltással.*
Nehogy ha véletlenül éles helyzetbe kerülünk akkor legyen probléma.

Lehetséges, több is, mint amire számítottam. *Halkan felnevetett.* Szerencsések, bizony.

Ugye, hogy ugye! Néhány nagyon jól nézett ki arrafelé is amerre én találkoztam vele!
*Bólintott Keith felé. Ha más nem, a gyomrukban elégé hasonlóak voltak. Nagyétkűnek tűnt a férfi is...pont, mint Cel. Csak ezután nézett vissza a turiánra.*
Ahh értem.... ez...azért van mert...más aminosavból építkezünk fel? *Vakarta meg a tarkóját, mert nem akart butaságot mondani, de valamerre talán olvasta annak idején.*
De pontosan nem jut eszembe, melyikünknek melyik....... Ahh...lényeg, lényeg, hogy nem igazán ajánlatos egymás ételeiből ennünk akkor.
*A Hamburgernél egy pillanatra meghökkenve meredt kék szemeivel Caeriusra, majd visszafogta magát s csak egy széles vigyort engedett meg felé. Nem akarta arcon nevetni,mert habár maga a dolog elég komoly volt, allergiás reakciók meg egyéb....csak maga, hogy egy hamburger okozta...adott neki enyhe....humort.*

Ha nem kezded el.... *kezdte ugyan azzal a hangszínnel amivel az imént, ám amint felfogta, hogy a férfi teljesen másként reagálta le a dolgot, más hangszínt használt, mint amit eddig, vagy előzőleg a Fellegvárban hallott tőle, elcsendesedett. Nem fejezte amit elkezdett, csak végig hallgatta. Habár belül kicsit még mindig forrongott, nem akarta elrontani az egészet. Nem ő vezette a nyomozást, csak segített benne....ha most ennyire belemegy a dologba, elszúrhatja az egészet. Az ajkába harapva figyelte hosszan Rootot. Nem magyarázta el...nem mondott semmit, de láthatóan kényes téma volt. Pontosan ahogyan Celinenek.
Kihúzta magát és a hídon lévőkre sandított. Senki nem szólt, de még csak nem is nézett Keith felé. Ekkor értette meg, hogy jóval többet tudnak, mint ő vagy Caerius.
Igyekezett valamennyire lenyugodni, de elhúzta még az ajkát.*
Világos.

Később. *Biccentett a hídon lévőknek, majd még intett a turián felé is. Csak ezután szentelte a figyelmét a V.I felé. Habár valamennyire még megragadt az előző incidensnél, próbált nem lovagolni rajta sokat. Kis mosollyal pillantott vissza Vicura.*
Örömmel venném, ha megmutatnád az eddigi vázlataidat. A végtagok nem rosszak, majd meglátod. *Nevetett halkan.* A legfontosabb, hogy olyat válassz ami neked jó. Amiben kellemesen érzed magad...ha ez lehetséges.
*Egy kis ideig elcsendesedett, majd halkan sóhajtott fel. Hosszan nézett a padlózatra.*
Sajnálom az előzőt.....nem így kellett volna.....
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Szer. 18 Jan. 2017, 13:41

Hmm? * Kissé értetlenkedve nézett most az emberekre és ez kiült a vonásaira is. * Keith mondta az előbb Vicunak, hogy bosszant minket... ami szerintem nem bosszantás, csak elmepárbajt vív egy fegyvertelennel. * Engedett meg magának egy csípősebb megjegyzést, de rögtön utána ismét megkomolyodott. *
Elnézést, szeretek elveszni a részletekben.

Ebben egyetértünk. Más egy edzőteremben gyakorlatozni, mint egy szabadabb terepen... legyen bármennyire is jó, a körülmények túlságosan kontrolláltak.

* Hűvösebben pillantott a nőre... Utólag ő is humorosnak tartotta a dolgot a maga módján, de a hamburger mély nyomokat hagyott benne. Kirázta a hideg, akárhányszor megérezte azt az illatot, és a biztonság kedvéért távolabb állt egy lépést.
Halkan, lemondóan sóhajtott, miközben megadta a választ. * Dextro-aminosavak. A jelenleg feltérképezett területek és fajok közül egyedül a kvarián és a turián nép sajátossága ez a fejlődés.
Jó esetben csak végigmegy a szervezeten anélkül, hogy bármilyen tápanyagot nyújtana, rossz esetben lehet számolni az allergiás reakciókkal, változó erősségben.

* A kapitány kirohanása miatt csak forgatta a szemeit. * Te nevezted elsőként kölyöknek, ő csak arra válaszolt, hogy annál egy kicsit több... * A súlyát egyik lábáról a másikra helyezte. * Mind a ketten elfogultak vagytok a saját tapasztalataitokkal szemben. Nem ugyanazt az oldalát ismeritek egyazon szervezetnek és ez előfordulhat ekkora méretekben. Mi lenne, ha inkább félretennénk a témát és tovább lépnénk rajta, szépen, higgadtan? * A végére csak nemet intett a fejével. *
Inkább rendezzétek le egymás között a tabukat, csak ne folyjon vér... Kellemetlen a szaga.

* Ahogy elindult az útvonalon, még intett a többieknek ideiglenes búcsúzásként. *
Úgy lesz, köszönöm Vicu. Kérlek értesíts, ha van valami fejlemény a... tehén ügyében.

* A jelzés mentén haladt egészen addig, amíg meg nem találta a csomagjait. Letette a fegyverét, helyette elővett egy nagyobb dobozt és felnyitotta a fedelét. Ebben tartott minden eszközt, ami szükséges lehetett a munkájához. Elsőként rögzítette azt a két apró szerkezetet az arca két oldalán, amellyel elő tudta hívni az omni-eszközéhez tartozó kiegészítőt. A két pont nem látszott első ránézésre, éppen ezért volt nagyon hasznos csata és munka közben is. Aktiválta, amely egy halvány, kékes derengés kíséretében húzta végig a szemei előtt a felületet.
Pár másodpercig hunyorgott, amíg teljesen hozzászokott, utána viszont teljesen természetesnek hatott, ahogy minden körülötte lévő tárgyat elemzett próbaként, illetve közelítette vagy távolította a fókuszt . *
/ Ilyesmit képzeljetek el, csak a két oldalsó böszme nagy izé nélkül Very Happy http://biowarefans.com/wordpress/wp-content/gallery/me2_drpepper_dlc/sentry_interface-04-p.jpg /

* Következőnek a fegyvereit ellenőrizte, végül pedig gyors pillantást vetett az üzeneteire. A legfrissebb az egyik... mostmár-volt-kollégájától érkezett, az első sorát nagybetűkkel írta és így hangzott: MI A JÓ FÉSZKES FENÉT... Nem nyitotta meg. Sejtette a folytatást, és inkább egy későbbi pillanatra odázta. Az elérhetőségeit megszüntette, legalábbis majdnem mindet, csak ez az egy maradt meg, illetve a hangsáv, amelyet csak a családja használhatott és ismert. Valószínűleg nem lesznek boldogok ők sem, de... meg kellett tennie ezt a lépést.
Rövid ideig gondolkozott, végül megnyitott minden fájlt és nyomot, amit eddig összegyűjtött az üggyel kapcsolatban. Olyan apróságokat is, amelyek nem kapcsolódtak, legalábbis nem volt rá bizonyítéka, de túlságosan beleillettek az összképbe. Az egész egy nagy hologram formájában terítette be a kabint, úgy tervezte, ebben a formában mutatja majd meg a többieknek. Itt-ott átrendezte, érthetőbbé tette, egészen addig foglalkozott vele, amíg meg nem hallotta a V.I. hangját. *
Kate műtéte befejeződött. Az implantátum eltávolítása sikeres, de jelenleg aktív, az erőtér fenntartása továbbra is szükséges.
Köszönöm... Odamegyek. Megpróbálom deaktiválni vagy nyomon követni, amíg dolgozom rajta, addig vonj be az erőtérbe. Nem tartok különösebben a robbanástól...
Előre jelezném, hogy ez nem a legmegfontoltabb és megalapozottabb döntés, amit a helyzetben hozhatnál. A rizikó faktora magas...
Az sem volt zseniális döntés, hogy kicsempésztem a hajót a Fellegvárból... * Mormolta, miközben elindult az orvosi felé a jelzés mentén. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Szer. 18 Jan. 2017, 18:20

Már miért lenne új? Gondolj a fagylaltra, a hamburgerre, a sült krumplira, a pizzára. A legtöbb fajjal ellentétben aki a leginkább élvezi az étkezéseket az az ember. A legjobb ételeink szerintem nekünk vannak. * Tette még hozzá, majd nemet intett a fejével, mivel neki aztán mondhatják, igazából azzal sincs teljesen tisztában, hogy mi az az aminosav. Felőle akár tisztítószer is lehet. A turian okítására  a kisebb vita után csak forgatta a szemét, majd karbavágva a kezét durcásan elfordult egy ciccegés keretében. Ő szerencsére hamar túllép az ilyesmiken, így nem nagyon zavarja, hogy 2 perc után megint a szokott lazaságot mutassa. Csak az a bizonyos két perc a necces... * Azt mondtam, hogy tíz éve még kölyök volt... Nem lehet több 22-nél, az emberek közt meg a 12 év még gyerekkor... * Mondta, majd amikor Cel távozott viccelődve folytatta Caeriusnak. * Nem, tényleg nem ugyan azt az oldalát ismerjük, meg, elismerem, azóta némileg változtak is a dolgok, de nem eléggé... Hé, ha valaki 12 évesen már katonának készül, akkor annak vagy betegek a szülei, vagy nem szeretik eléggé. Na, nem fog vér folyni, Drága az és nehéz pótolni.

* Ahogy a két újonc távozott a helyszínről ő is az ügyeit intézte. Egyeztettett a kolóniával, hogy hogy fognak megérkezni, majd az elsőtisztjével, hogy mi a véleménye a két személyről. Egyszerre kapta meg a jelzést Caeriussal, így leszólt a gépházba, hogy a gépész vezető egyen Caer segítségére a munkájában. *

* Queont a salarian főgépész kapva kapott az alkalmon, hogy egy új implantot tanulmányozhasson. Az egyik folyosón látta maga előtt elkanyarodni a turiant, így utána szólt. * Turian, Turian. Caerius nevű turian. Miket beszélek, több turian nincs is a hajón, így értelmetlen megnevezni téged külön. Talán inkább elég a Caerius is, abból is csak egy van. Üdv, a nevem Queont. A Kapitány kért meg, hogy csatlakozzak hozzád, ha fel akarok koncolni az implantátumot. Egy-kettőhöz már volt szerencsém, Talán át tudom közben adni a tapasztalataimat velük. * Hadarta a megszokott nyelvezeten. *


Hogyne. Természetesen. Egyébként a hannárok könnyed lépteit tervezem keresztezni egy a volus főbolygón őshonos háziállat szőrzetével és alakjával. Állítólag nagyon kellemes a tapintásuk és szépen törik meg a szőrszálak a fényt, így a fekete szőrzetükön színes minta jelenik meg. Sajnálsz? Mit? A vitát a kapitánnyal? Ne sajnáld. Az első tiszttel és a fegyvermesterrel is rendszeresen vitatkozik, vagy verekedik. Persze, mivel sérülékeny az emberi test mindig ő jár pórul...
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Szer. 18 Jan. 2017, 23:14

*Észrevette ahogyan Caerius rápillantott, s habár az ő mimikái nem változtak, de még hozzátett egy apró megjegyzést.* Ígérem, sosem foglak hamburgerrel kínálni..... meg semmi mással, ami emberi. *Azzal vissza pillantott a kapitányra s bőszen bólogatott.*
Nagyon rég ettem valami kiadósat....Lasagne! Vagy valami kínai!

Elkerüljük majd..... és 24, nem 22.
*Szürte még oda a két férfinak a távozása előtt. Jóval szükszavúbban, de inkább sértetten, mint teljes higgadtsággal.*

*Celine arcára ráfagyott a mosoly ahogyan Vicu elkezdte leírni a vázlatai alapjait. A fiatal nő nem erre számított, sokkal inkább.... valami "emberibbre"..... Nem tudta pontosan, hogy néz ki a Voluk bolygóján őshonos háziállat....de bárhogy is nézzen ki, keverve a Hannarok egyedi hosszú lábaival és járásával.... mindenképpen olyan látvány lenne amire senki nem számítana....* Nagyon egyedinek hangzik... mondjuk azt hittem, valami más volt tervben.... emberibb...vagy más.... *köhintett, azzal tovább mosolygott.*
De lényegtelen, ha neked ez tetszik. Biztosan nagyon érdekes! Mondjuk próbálgathatod előtte, hogy a nagyívű közönségnek megmutatnád a hajón, nem? Így legalább biztos lehetsz minden apróságban.
*Közben nézelődött, próbálta megismerni a hajó ezen részeit, és megjegyezni őket, hogy esetlegesen ne késsen el legközelebb.* Félig-meddig. Azt sajnálom, hogy így alakult a dolog a legénység egy része előtt a hídon. A vitát Keithel nem sajnálom.... *Már eldöntötte, hogy nem is fog érte bocsánatot kérni..... nem mintha erőssége lenne a dolog.* Úgy értem....jó...valószínűleg van indoka rá.... vagy legalábbis nagyon remélem, hogy van, de akkor sem beszélhet így! Persze a szövetség nem tökéletes, de nem hurroghat le mindenkit!.... Így rengeteg olyan emberről ítélkezik akiket nem is ismer! Azzal, hogy így lehurrogja őket, hogy lenézi őket..... igazából engem is lenéz, és engem is lehurrog.
*Hadarta el hirtelen, apró indulattal a hangjában. A végén viszont nagy levegőt vett s elhúzta a száját. Nem éppen felnőttes viselkedésnek tűnt ez az egész.....*
Várj...verekedik? Az egyeddel, meg a krogannal?
*Lepődött meg, majd zavart vigyorral folytatta.* Nem kellene meglepődnöm rajta, nem igaz?
Most a hajó melyik részén vagyunk Vicu?
*Állt meg azzal körbenézet a környezetén és annak felszerelésein.*
Jut eszembe,...milyen nagy a legénység? Van valami, amit érdemes tudnom a legénységről? Nehogy...kényes témába ütközzek....vagy mi.
Csak te vagy egyedül nőnemű a hajón?
Azt hallottam, hogy  nincsenek ütemtervek.... mit szoktatok csinálni...az olyan időkben, mint mondjuk most ez a 14 óra? 
*Lassan nézett tovább, majd megdöntötte a fejét.*
Arra mi található?

*Emlékezett arra, hogy a kapitány közölte, ne merészeljen Kate felé menni, így nem is ment, de érdekelte mi lesz ...... a tehén sorsa.*
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Csüt. 19 Jan. 2017, 11:01

* A kiáltozást hallva, lassított a léptein, majd végül megállt, hogy bevárja a valakit, aki annyira lelkesen lohol utána. Végigmérte a salariant, próbált közbeszólni, de nem volt rá túl sok esélye, mert a szóáradat végeláthatatlannak tűnt. Amikor végül mégiscsak levegőt kényszerült venni, Caerius kihasználta a helyzet adta lehetőségeket. *
A Caerius megszólítás tökéletes lesz, inkább ne bonyolítsuk... Örvendek a szerencsének, Queont. * Viszonozta a bemutatkozást. Az előtte elhangzottak miatt mintha tétovázott volna egy keveset, de folytatta. * Gondolom tudod, hogy még nincs deaktiválva az áramkör, amely a robbanást okozhatja. Biztosan ott akarsz lenni? Ha hibázunk, akkor a legjobb esetben is sérüléseket szerezhetünk, a rosszabban egy tégelyben küldenek haza.

Ha volt "szerencséd" hozzájuk, szívesen fogadom a tapasztalataidat velük kapcsolatban és szívesen osztom meg a részemet. Úgy hamarabb jutunk előre. * Nem volt ellenszenves a salariannal szemben, felesleges lett volna úgy kezelnie, amíg nem adott rá okot. Finoman intett, hogy közben induljanak, mert vár rájuk a munka. *
Régóta vagy a hajón? Ha jól emlékszem, akkor te vagy a gépész... legalábbis a hajtóművet állítottad, amikor indultunk.
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Csüt. 19 Jan. 2017, 23:55

* Még a 24-en volt ideje meglepődni, majd hagyta, hogy a víz tovább folyjon a maga kis medrében. Míg Vicu Celt szórakoztatta, addig ő felkelt és elindult a gyengélkedő felé, hogy csatlakozzon, mint néző a gépész és a turián vendég mellé, meg, hogy legyen, aki közben vakargatja a tehén fejét. *

* Vicu derűs hangon válaszolt Cel jelzésére. * Emberibb? Miért kellene emberi külső? Az emberi és humanoid alak csak nagyon kevés létforma sajátossága, ráadásul az emberi a... személyes véleményem szerint nem túl előnyös. Az arcból kitüremkedő szaglórendszer, a látószervek benyomódva a koponyacsontba. Az egész központi idegrendszer elkülönülve. Ha a törzsfejlődés során a gerinc idegei is a központi rendszer részét képeznék nem lenne gond a kapcsolat megszűnésével és egy nyaktörés nem jelentene azonnali halált. Az emberi alakban a haj az, ami a leginkább tetszik, de az sem mindegyik. Keithnek ránézésre nincs puha haja és neked sincs. Viszont, az egyik gépésznek derékig érő szőke haja van. Az övé tetszik...
* A megjegyzésre nyugodttá vált a hangja, de megmaradt benne némi derű is. * A kapitánnyal mindenkinek van vitája. Hol kisebb, hol nagyobb, de az ellenszenvét a szövetség iránt a korábbi események miatt nem vitatja senki. Bocsánatkérésed szükségtelen. 5 perc után már nem is emlékszik rá, hogy valaha is vitátok lett volna.
Igen, a legtöbbször velük. Az egyik ritkán használt raktárépületben szoktak sort keríteni rá. Az első tiszt képzett harcos, a viták teljes lezárását ott szokták megejteni.
A legénység 22 fős az alábbi felosztásban: 
1 hannár, 3 drell, 1 krogan, 3 salarian, 1 varren és 13 ember
A kötelező hajójegyzék szerinti beosztások: Keith Root, kapitány, ember. Az elsőtiszt hannár. Leto a másodtiszt, drell. Jeff Roy és John Duff pilóták, emberek. Queont, a gépház főtiszt, Salarian. Rashy és Has gépészek, salariánok. Belril Osenko és Blevor Lear gépészek és technikusok, Echar Rimmer és Jacob Lakim karbantartó technikusok, emberek. William T. Sherman, egészségügyi tiszt, ember. Daron, egészségügyi ápoló és helyettes orvos, drell. Bit Pool ápolósegéd és karbantartó, ember. Butch, hangulatfelelős, varren. Ethan Wang és  Alexander Jonas, asztrometriai labor, ember. Potan, asztrometriai labor drell... * Sorolta el a 22 főt. *
Nincs nőnemű személy a hajón... A V.I.-nak nincs neme. A rendszereimhez tartozó hangmegjelenítést egy sorsjátékkal döntötték el. Esélyes volt még eg salarian filozófus hangja is, de végül a kapitány nyert. A hangsáv egy emberé, az Argos Rhoban található kisebb állomás szórakozóhelyein az egyik énekesnőtől származik.
Mit szoktak csinálni 14 órakor. Kérlek pontosítsd a kérdést. A hajó melyik tagjának tevékenysége érdekel, milyen időintervallumra visszamenőleg?
Tőled 12 óra irányban a folyosó végén kabinok, balra lift, ami levisz a szállítóraktárakig. A szennyezettségmentes szállítás miatt erőterekkel a jelenlegi szállítmány vákuumban van tartva, hogy ne sérülhessen.

* A salarián hím, ahogy Caerius bevárta elmosolyodott. * Köszönöm. Akkor Caerius. Igen, Vicu teljes tájékoztatást adott az eltávolítás folyamatáról és az áramkörök stabilitási állapotáról. A deaktiváláshoz és vizsgálathoz szükséges eszközöket már felküldtem a gyengélkedőre. A biztonság és a falak szerkezeti integritásának megőrzése érdekében pedig növeltem a környezetet védő erőtér hatékonyságát 117%-ra és aktiváltam a második tartalékrendszert is. Hahaha, természetesen jelen akarok lenni. A korábbi esetekből kifolyólag már végeztem ilyen műveletet. Bár akkor a páciens nem élte sajnos túl az eltávolítást. A beültetés során is sérült a talamusz, ha nem távolítjuk el az implantot akkor is meghal pár napon belül. Barbár módszerek...
A tapasztalatcserét majd a gyengélkedőben megejtjük. Könnyebb úgy megmagyarázni, hogy mik a hasonlóságok és mik a különbségek az eddigiekkel, illetve készítettem tervrajzokat is a korábbiakból, majd a virtuális másolatokat átküldöm. Van erre megjelenítőeszközöd, vagy biztosítsak egy holografikus kivetítőt hozzá? Óh, már hogyne lenne, az omnicsatlakozók megléte egyértelművé teszi a helyzetet. Itt? A hajón? Nem is tudom, nem is tudom. Az időérzékem mindig megviccel. Vicu, mennyi ideje tartózkodom a hajón?
4 óra 16 perc...
Az első felszállás óta eltelt időt kérném, váltott egységben standard időben.
11 év, 6 hónap, 4 nap, 9 óra, 32 perc
Köszönöm. Szóval 11 és fél éve. És igen, én vagyok a gépészeti főtiszt.
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Pént. 20 Jan. 2017, 17:30

Nem túl előnyös? *kérdezett vissza, bár szinte azonnal meg is kapta a választ a kérdésére. Elgondolkodott a hallottakon, de csak mosolygott rajtuk.* Azt mondod, hogy nem előnyős? Hát nem tudom....én szeretem azt ahogyan fel vagyunk építve....
*nevette el magát végül. Bólintott ahogyan tovább hallgatta a VI-t. Amikor a hajáról volt szó, megérintette az álláig érő fekete tincseket, mialatt kicsit elhúzta a száját.*
Hát.....lehet, hogy jelenleg nem éppen puha, de erős.... inkább apám haját örököltem......
Viszont ha olyan samponnal mosom, akkor hamar alkalmazkodik. Ebben inkább szerencsém van.....persze, hozzá szoktam, hogy nem válogathatok gyakran.
A gépésznek?....... Manapság nem sok férfit láttam derékig érő hajjal.....
* Amikor Vicu elmondta, hogy a kapitány valószínűleg nem is fog emlékezni a vitára, halkan felsóhajtott. Habár az igazságérzete miatt, nem hagyta nyugodni az a hangszín amin Keith beszélt, de a tudatra, hogy az egészre a férfi nem fog emlékezni, mert nem is igazán érdekli, el kellett vetnie az egészet. Felesleges olyan dolgon agyalnia, amire úgysem emlékeznek. Vállat vont lassan.* Így jobban elfogadom. Ha senki sem vitatja, valószínűleg értelmes indoka van... annak ellenére, hogy az, ahogyan kifejezi ezt, talán nem a legjobb mód.
Hát..... látva, hogy milyen hosszú lábai vannak...és valószínűleg ruganyosak is... nem biztos, hogy szívesen kerülnék szembe vele. Bár ha választanom kellene egy Krogan vagy az elsőtiszt között..... *Mosollyal fejezte be. Nem is tudta pontosan, melyiket lenne jobb választani. A küldetések alatt krogan zsoldossal már találkozott, erősek és rettenetesen szívósak, de lassabbak, ő hozzá képest. Ha a Hannárokon gondolkozik...akkor viszont ennek ellenkezője jut folyton eszébe....*
Wooow..... *döbbent meg ahogyan próbálta megjegyezni a rengeteg férfi nevet. Ez persze szinte lehetetlennek tűnt, lévén nem tudja pontosan arcokhoz kapcsolni őket, így bárkit nevezhet másnak, mint ami. Még többet is megtudott a VI-től, mint várt.*
Hm...ha majd arcokhoz kapcsolom a neveket akkor nem lesz gond! Értem....szóval egy énekesnőtől származik a csilingelő hangod, de nincs nemed....úgy értem...nem is érzel olyat, hogy valamihez közelebb lennél.... így sokkal inkább értem az adott semlegességet....
*Motyogta a végét inkább már csak magának, visszagondolva még Vicu tervezett alakjához. Az öklét a másik kezébe csapta széles vigyorral.*
Tudtam, hogy egy Varrenről beszél! Hát...akkor jobb is, hogy Butch még nem látja Katet.....
... Jut eszembe....ha lényegében a hajón nincsenek nők, akkor mosdó és fürdő helyiség is csak egy van, igaz? 
*megilletődött ,majd maga elé emelte a kezeit nevetve.*
Ajjajaj...nem így értettem. Ennyire nem vájkálnék senkinek az ügyeibe. Úgy értem, a hosszabb utazások alkalmával, maga a legénység dolgai...vagy munkáinak beosztása, szintén olyan szabad, mint máskor? Mert Keith kifejtette, hogy itt nincsenek adott hivatalos időbeosztások amikre kellene figyelni, hanem mindenki maga osztja be alapjáraton az idejét.
Értem. *bólintott.* Ne aggódj, nem megyek le a raktárba. Engem leginkább Kate és ez az ügy érdekel......  *nézett a kabinok felé.* Akkor a számomra kiadott kabin is arra van? Vagy...valami hely ahol lehetek, míg a hajó fedélzetén vagyok? 
*megfordult, próbált egy adott pontot fürkészni, mintha ott lenne Vicu.*
Lenne még pár kérdésem.... A kapitány említette, hogy előzőleg az egyik oldalfalat levitte az implantátum robbanása, ami az egyik gépésznek,a rokonába lett beültetve ......
Sikerült akkor valamit kideríteni? Gondolom nem volt túl szerencsés az adott helyzet, tekintve, hogy ezeknek a robbanása nem kicsi hatókörű és erősségű. A Kateben lévő implantátumot már észlelted, de a férfiban lévőt nem, az adott szkennert vagy a programozást azóta adták a programodhoz, hogy ez a baleset megtörtént?
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Armblast Vas. 22 Jan. 2017, 01:50

* Magában meg kellett állapítania, hogy Queont négyszer annyit beszélt, mint a legszószátyárabb ismerőse... Pillanatok alatt kapta meg a trófeát ilyen téren, és Caerius sejtette, hogy mire végeznek, az információs sokk miatt semmire sem marad majd ereje, legfeljebb elrágcsálni egy nagy falatnyi szárított húst. *
Így már értem... Azóta valószínűleg fejlődtek a módszerek, vagy csak más végezte el a műtétet... A tehén esetében megkockáztatnám, hogy még segített is neki, mert erőteljesen fejlődött a mancsai finommotorikus képessége... Egyszerűbben megfogalmazva: tökéletes zsebtolvajt neveltek belőle. Pár hónapja bukkant fel a Fellegvárban, a gazdáját előtte többször láttam már. Nem voltak egyikükön sem hegek vagy műtétre utaló nyomok, előtte néhány héttel, legfeljebb pár évvel kellett megkapniuk... Elég széles az időintervallum, amibe sorolható, és mostanra nem maradt olyan részlet, amit vizsgálhatnánk ezzel kapcsolatban... Az űrtehén gazdája a mai nap folyamán felrobbant.
Igen, van... és előre is köszönöm.

* A rövid idő hallatán már éppen vissza akart kérdezni, de megelőzték. *
Szóval elég régóta... Akkor minden elismerésem a tiéd, kevesen vállalnák... * Amikor elérték az orvosi szoba ajtaját, előreengedte a gépészt, csak utána lépett be ő is. Meglepte, hogy Celine-t nem találja ott... A kapitány végül is ráförmedt, de egészen eddig a pillanatig fogadni mert volna rá, hogy a nő nem hallgat az utasításra.
Alig csukódott be mögöttük az ajtó, lépteket hallott, viszont Celine helyett Keith bukkant fel. *
Úgy látom, sikerült kiheverned a korábbit... Ellenőrzés vagy kíváncsiság?

Akár kezdhetjük is... * Sóhajtott halkan, miközben belépett az erőtérbe. Könnyed mozdulattal aktiválta a szem-kiegészítőt, nem zavarta igazán, hogy a jelenlévők is láthatják. Ritkán hordta, viszont ettől függetlenül nem volt titok a létezése, sőt, kifejezetten büszke volt rá, mert ritka darabnak számított, amit kizárólag a hazája katonasága birtokolt. Voltak utánzatok, más fajok számára gyártott darabok, Caerius nézetei szerint azok nem értek fel az eredeti tervezéssel, amit azóta sokszor fejlesztettek és optimalizáltak. *
Armblast
Armblast
Admin

Hozzászólások száma : 1489
Join date : 2013. Apr. 02.
Age : 33

http://ren-chan01.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Szethy87 Vas. 22 Jan. 2017, 22:18

Megszokás kérdése, így fogalmaznátok meg ti, emberek. Sok faj nehezen birkózik meg az emberek... feromonjaival, de nálatok ezek megszokott illatok.
Igen, erősnek erősnek tűnik, az elemzéseim alapján tényleg az, vastag szálú, tömör szerkezetű, ép végekkel, sérülésmentes.
Általánosságban a humánok közt az fogadott el, hogy a férfiaknak rövid hajviselet a szokás, míg a nőknél a hosszabb. Talán ez kelti benned ezt az érzést.
Nem értem a feltételezésed alapjait. Kérlek adj magyarázatot rá, hogy fejleszthessem az érzelmi alprogramjaimat. Miért csak feltételezed, hogy a döntés, amit Keith hoz értelmes. Miért nem tudod? Ez egy érzelmi alapú döntés?
Amennyiben kívánod természetesen részletes orvosi tanulmányokat tudok a rendelkezésedre bocsátani az üggyel kapcsolatban. A legtöbb a galaxisban ismert faj átfogó felépítési rendszere megtalálható az orvosi adatbankban, vagy beszélhetsz Dr Sherman-el, a hajóorvossal. Jelenleg biztosan a rendelkezésedre áll, az étkezőben van, ott gyakran beszélget a legénység tagjaival, vagy egyéb státuszú utasokkal.
Nem, a ivarosodás a VI-oknál érdektelen. A szaporodásunk, azaz a születésünk gondos programozói munka eredménye. Bármely faj egyede lehet a szülőanyánk, vagy szülőapánk. Bár a programozásom korlátlan szabadságot biztosít az alapparancsoktól eltekintve nem célom a szaporodás, vagy szaporodni válás. Az emberi élet múlandó, viszont egy VI korlátlan ideig fennmaradhat a megfelelő karbantartással.
Igen a fedélzeten lévő varren a legénység teljes körű tagja és a Kapitány házikedvence.
Nem. Kérlek fáradj a konzolhoz... A hajón négy lakókörzet található, külön közös helyiséggel, étkezővel és higiéniai helyiséggel amiket 1-4-ig számozva használnak. A hajó legénysége ezekben a körzetekben van elszállásolva. Mindenki maga választhatott szállást és mivel a hajó energiatermelése a jelenlegi túlhasználat mellett is 184%-os, ezért nincs lekapcsolt egység és mind a négy használatban van. Kivételt képez ezek alól a Kapitányi kabin, ami a világossárgával megjelölt részen található és külön higiéniai helyiséggel rendelkezik. 
A részedre megadott kabinként a 3-as lakórészleg 4-es kabinját jelöltem ki. A lakórészlegben csak az egyik gépész kabinja található, aki az ellentétes időszakban aktívabb, így nincs probléma a higiéniai helyiség használatával. A holmidat már odaszállították.
Igen. Az incidens során Leonard Osenko életét vesztette. Helyrehozhatatlan szöveti roncsolás érte a jobb halántéklebenyt és 4 nyakcsigolyát.
Kérlek fejtsd ki a kideríteni kérdést.
A programom autodidakta képes a fejlődésre tapasztalatok és új adatbázisok hozzáadása alapján. A hajó fedélzetére lépő személyek és behozott tárgyak automatikus szkennelésének és karanténba helyezésének a protokollját én hoztam létre, míg az eszekhez szükséges szkennelőberendezések és erőtér kivetítő eszközök létrehozását a hajó elsőtisztje és Belril Osenko gépész hozták létre.

Ezt majd William fogja tudni neked teljesen elmagyarázni. Az emberi agy, amiben egyébként az implantátum megtalálható, bonyolult és egyedi elektronikával rendelkezik. Mellesleg megjegyzem egy lenyűgöző elektronikával, ahol nincs felesleges áramkör, vagy egy hurok, mégis, olyan áthidalási lehetőségek vannak benne, hogy amennyiben az egyik része megsérül az emberi test van, hogy képes azokat a funkciókat újratanulni és egy új pontra csoportosítani. Hmm? Felrobbant? Pompás látvány lehetett, bár az ilyen esetben közel állni nem túl kellemes. Amikor az égett szövet beterít, az egy élőlénynél sem kellemes illat. Kivételt képez ez alól is a vorcha faj. Érezted már égő vorcha illatát? Olyan, mint az a gyümölcs, az Elcor főbolygón, amelyik kissé nyálkás állagú... Nem? Nem tudod melyik? Mindegy...
Nos... * Mondta ahogy belépett, majd maga elé emelte a kezeit. * Nem, nem ellenőrzés. Én igazából csak a tehénhez jöttem, hoztam neki egy adag fejadagot. A doki szerint már ehet is, alacsony asszimilálódási szintű volt, bármit is jelentsen. De, ha már itt vagyok, akkor szívesen nézném amit...
Hmmm? Kapitány? Megkérhetnélek, hogy távozz? Itt munka folyik és felesleges, ostoba kérdéssel traktálókra most igazán nincs időnk egy ilyen kényes folyamat során. * Mondta a gépész, majd követte Caeriust. Láthatóan jól értette a dolgát, tudta, hogy melyik eszközhöz nyúljon. * El akarod végezni a műveletet? Szívesen asszisztálok egy turiannak. * Mondta, majd a férfi felé nyújtotta a két eszközt, amiből az egyik turian gyártmányú volt. *
Chhh... Nem fogok felesleges kérdéseket feltenni. * Mondta, majd vagy 10 másodpercig csendben is maradt. * Most mit csináltok? * Kérdezte, majd a salarián pillantására csendben maradt. *


Mass Effect - Page 3 Ugrpk%20sznezs_zps9raebzte
Szethy87
Szethy87

Hozzászólások száma : 430
Join date : 2014. Apr. 29.

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Serahime Hétf. 23 Jan. 2017, 00:49

Ohh....ohh...ohh.... *a nyelve hegyén volt, hogy rákérdezzen a V.Itól, hogy büdösnek gondolja e őket, de nem tette meg. Elvégre, Vicu egy gép...nem volt neki érzékelőszerve...... viszont az elhangzottak szöget ütöttek a fejében. Később rákérdez erre a dologra Caeriusnál....meg esetleg az egyednél....*
Hát, akkor nem csak annak tűnik, hanem az is. Ez megnyugtató.
*Mosolygott, végül rábólintott Vicu szavaira.*
Pontosan. Általánosságban így van, bár régebbi időkben a legtöbb helyen a férfiak is hosszú hajat viseltek. Sőt a régi időkben például kopaszra borotválták a katonák haját! *Magyarázta beleéléssel. Észrevehetően szereti a történelmet, vagy a régebbi dolgokat.*
Mondjuk... habár meglepő egy férfi hosszú hajjal, ha a divatot nézem, akkor folyamatosan visszatér mindenféle változata ez is. Meg.... ha belegondolunk, egy férfinek állhat ugyan olyan jól a hosszú haj, ha ápolt, míg egy nőnek állhat nagyon rosszul, ha nem törődik vele.
Azt hiszem, minden csak a körülményektől függ...átlagban. A megszokások sokat nyomnak egy társadalomban.
Hm.... jó kérdés... *gondolkodott el az adott kérdésen Celine. Nem akart ostobaságot mondani Vicunak, főleg ha ezzel próbálja magát fejleszteni.*
Tudod... alapesetben nem igen fogadják örömmel a szövetségi katonák el azt, ha valaki előttük ennyire lehordja azt a helyet ahol élnek, amiben és aminek elveiért harcolnak, kockáztatják az életüket. Mivel nem tudom, hogy Keithnek milyen múltja és indoka van, ezért...... talán a legjobb kifejezés az, ha azt mondom, hogy jóhiszeműség ha azt mondom, hogy elfogadom, hogy van valami a háttérben. Egyrészt azért, mert nem akarom skatulyába tenni és azonnal leírni az öreg bunkót, másrészt mert..... láttam ahogyan a pilótái csendbe maradtak azonnal, az egyeddel együtt. A légkör, a pillantások... mind arról árulkodtak, hogy egyetértenek, még ha csak részben is. Ebből pedig kikövetkeztetheti az ember, hogy áll a háttérben valami.
Ha érzelmi részen kell néznem Vicu, akkor nagyon bánt, mert én úgy nőttem fel, hogy a szövetség tagja leszek egyszer.... Ha az elmémmel nézem, akkor viszont logikai úton próbálom felfogni és elfogadni az egészet. Jelen esetben az utóbbi előnyösebb....de maga a "vita", inkább az érzelmi részhez volt köthető. 
Hmm...köszönöm. Lehet bele fogok nézni ezekbe a tanulmányokba... már csak kíváncsiságból is.
*Mosolygott. Legalább elütheti valamivel az időt, amúgy sincs ezekben jobban benne, mint amennyit elvártak tőle.* Hm.. Dr. Sherman...megjegyeztem. *Bólintott.*
.......... *Zavartan mosolyodott el maga elé. Nem így értette, sőt, pontosan tudta, hogy egy VI, amit lényegében úgy hoztak létre, nem szaporodhat.... egyrészt kellemetlen gondolat lett volna, ha valaki azt gondolja, hogy ezt nem tudja, másrészt kissé komikus volt, hogy ha nem válogatta meg jól a szavait, vagy csak kibökött valamit, akkor Vicu szintén logikus mégis néha érdekes válaszokat ad. Megrázta a fejét.* Ezt megértettem. Habár nem vagy organikus élőlény, mégis megpróbálsz érzelmeket megérteni.... ezáltal, valamilyen szinten már ragaszkodsz a hajón lévőkhöz, nem igaz?
*Carter a közeli konzolhoz ment, amint a VI megkérte erre. Megnézte azt s megjelent előtte az egész hajó kicsinyített mása, majd annak a felépített, vázlatos képe. Hallgatta, mialatt néha megérintette a konzolt, így azon a ponton a kép ráközelített a választott részre.* Értem.... feltételezhető volt, lévén nincs női állandó tagja a legénységnek.
*Amint megtudta, hogy melyik részleg melyik kabinját kapta meg, ráközelített arra a lakórészre*
Értem, nagyon szépen köszönöm. Elfogok oda találni azt hiszem.
* Pontosan megnézte többször is a felépítést, hogy a főbb helyiségeket meg tudja jegyezni. Más nem azt, merre felé találhatja.*
Értem. *Elkomorodott. A név... Leonard Osenko... nem ismerős neki. Sehol nem olvasott a dologról .... a szövetségben senki nem tudott róla...legalábbis olyan, aki vagy az ő szintjén állt, vagy pedig hangot adhatott volna a dolognak. Szöget ütött a fejében egy kósza gondolat, és mi van ha tudtak róla?.... Megrázta a fejét, Keith Root rossz hatással van rá...
Mély levegőt vett, majd felpillantott a konzolról.*
Értem.... *Megjegyezte Belril Osenko nevét, azzal kihúzta magát s tovább indult.*
A kiderítést, úgy értettem, hogy történt e bármiféle nyomozás az ügyben amit a hajó legénysége vagy Keith Root kapitány rendelt el, vagy kezdett bele. Jut eszembe, ha történik általad a hajón felvétel készítés, és nem titkosított, akkor szeretném ha a később a szobámba eljuttatnád azt amelyiken látszódhat maga a robbanás, illetve annak előzménye, természetesen csupán megnézésre. Szeretném jobban megvizsgálni az adott helyzetet, mivel valószínűleg a helyszínen már úgysem találnék semmit.
*Egy implantátum nem robban csak úgy fel magától. Bizonyos esetekben, ha instabil túlmelegedhet robbanásig, de az nagyon ritka, főleg az L3masoknál. Nagyobb az esélye annak, hogy kilökődik s úgy okoz belső hibákat a gazdatestben.... ezért kell aránylag gyakran kontrollra járni, hogy az orvos megnézze, nincs e baj velük. Nem minden szervezet fogadja be őket rendesen.
Másrészről, ha direkt így programozták tesztelésképpen, akkor kellett lennie valaminek amivel jeleztek az eszköznek. Ez adhat löketet a nyomozásban. Egy apró nyom......*

*Egy kis idő után irányt váltott.*Azt hiszem lenézek az étkezőbe. Vicu, ha bármilyen híred van Kateel vagyis..... a tehénnel kapcsolatban, kérlek oszd meg velem. Nekem kell vigyáznom rá, és szeretném tudni, hogy rendben van e.....
*Akkor is ha Root azt mondta, hogy nem mehet oda, míg tart az operáció.*


A hozzászólást Serahime összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 23 Jan. 2017, 12:59-kor.
Serahime
Serahime

Hozzászólások száma : 1432
Join date : 2013. Apr. 06.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Mass Effect - Page 3 Empty Re: Mass Effect

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.